Kioxia ve WD dünyanın en hızlı 3D NAND belleğini duyurdu

Anakart Driverları, Donanım Nis 01, 2023 Yorum Yok
Kioxia ve Western Digital birlikte geliştirdikleri 218 aktif katmana sahip 8. jenerasyon BiCS 3D NAND belleği resmen tanıttı. Yeni hafıza sayesinde üreticiler daha az sayıda 3D NAND yongası kullanarak yüksek performanslı depolama sistemleri oluşturabilecek. Yeni bellek, öncelikli olarak kurumsal tahlillerde kullanılmayu ve bunun tıpkı vakitte Müsait maliyette yapmayı hedefliyor.

Öncelik kurumsal tarafta

Kioxia ve Western Digital’in ellerinden çıkan 3D NAND bellek, rekor düzeydeki 3200 MT/s arayüz suratına sahip. Tanıtılan birinci 8. jenerasyon BiCS 3D TLC NAND hafıza aygıtı 1Tb (128GB) kapasiteye, dahili paralelliği ve performansı en üst seviyeye çıkarmak için dört düzlemli bir mimariye ve 400 MB/s’lik yüksek sıralı okuma/yazma suratına sahip. Yüksek bilgi transfer suratları, PCIe 5.0 arabirimine sahip üst seviye istemci ve kurumsal SSD’ler için kullanışlı olacaktır.

Kioxia ve Western Digital, kesimin en süratli I/O’suna ek olarak, en nihayet 3D NAND IC’lerinin de dalın en yüksek bit yoğunluğuna sahip olduğunu tez ediyor lakin net sayıları paylaşmaktan da çekiniyorlar. Öte yandan Kioxia geliştirdikleri eseri halihazırda birtakım kurumsal müşteriler için örneklemeye başladıklarını aktarıyor. Lakin yüksek hacimli seri üretim için şimdilik bir takvim belirlenmiş değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir