Karşınızda tamamen ücretsiz olan Telly 4K TV ve merak edilenler

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Samsung, LG yahut Philips üzere klasik TV üreticilerini şimdilik bir kenara bırakın. Çünkü artık büsbütün yeni bir TV çeşidi geliyor ve Şayet datalarınızın kullanılmasında bir Sıkıntı görmüyorsanız bu Eser büsbütün fiyatsız. Pluto TV’nin kurucu ortağı Ilya Pozin tarafından kurulan Telly, ikinci ve daha Ufak bir ekranda Daimi reklamlar göstererek Mevcut olmayan fiyat etiketini telafi eden bir TV sunuyor.

Tamamen fiyatsız 4K TV

Öncelikle şirket, anne TV’den bir soundbar ile ayrılan bu ince ekran şeridini “Smart Display” olarak isimlendiriyor. Reklam göstermenin yanı sıra, spor skorları, haber bülteni, hava durumu ve Üleş senedi fiyatları üzere Çeşitli widget’ları da gösterebiliyor. Reklamlar, fotoğraflarda gösterildiği üzere Smart Display’in en sağ tarafında görünebilir, lakin ekranın sol tarafında sponsorlu bir haber akışı biçiminde de görünebilir.

Pozin yaptığı açıklamada, “Pluto TV’yi kurduğumda, izleyicilere fiyatsız olarak şahane TV içeriği sunan büsbütün yeni bir model yarattık. Artık Telly ile gerçek televizyonu da fiyatsız olarak sunuyoruz.” tabirlerini kullanıyor.

Tek Kural reklamları izlemeniz

Reklamların anne ekranda izlediklerinizi kesintiye uğratmaması gerekse de, Telly’nin baş strateji sorumlusu Dallas Lawrence, televizyonu kullanmadığınız vakitlerde reklamların her iki ekranı da kullanabileceğini söylüyor. Lawrence, yaptığı açıklamada “Tiyatro ekranı (üst ekran) kullanılmadığında, reklam ünitesi her ikisini de birbirine bağlayan eğlenceli bir biçimde hayata geçebilir. Şimdiye kadarki en İlgi cazip reklam tecrübesini yaratmak için düşündüğümüz yüzlerce şey var.” dedi.
anne ekrana gelince, bu kısımda 55 inçlik bir 4K HDR panel panel bulunuyor ve TellyOS işletim sistemini çalıştırıyor. Birçok akıllı TV işletim sisteminin tersine, TellyOS şu anda Netflix üzere üçüncü taraf akış uygulamalarını desteklemiyor. Bu nedenle Telly, istediğiniz yayın hizmetini izlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz 4K Android TV dongle ile Birlikte geliyor. Roku, Amazon Fire Stick ve Apple TV üzere öteki yayın aygıtlarıyla da uyumlu olan TV’de üç HDMI girişi ve 2 USB girişi bulunuyor.

Telly TV yalnızca iki ekrandan oluşmuyor, ayrıyeten soundbar’ın tam ortasına yerleştirilmiş bir de kamera bulunuyor. TV ile Birlikte gelen fiyatsız gelişmiş devinim izleme fitness programları ve piyasaya Zoom entegrasyonu bu kamera ile kullanılacak. Bu kamera kapalı olarak gönderiliyor ve istediğiniz üzere açıp kapatabileceğiniz söyleniyor.

Veriler önemli

Telly TV fiyatsız olduğunu söylüyor olabilir lakin hiçbir şey fiyatsız değildir. Telly, reklamverenlerden aldığı fiyatlar ve bilgilerinizden elde edebileceği gelirle bu pazarlama tekniğini sürdürmeyi hedefliyor. Telly, izleme ve Faaliyet bilgileri siyasetinde, “izlediğiniz ses ve görüntü içeriği, görüntülediğiniz kanallar ve izleme oturumlarınızın müddeti hakkında bilgi toplayabileceğini” ve TV ile “nasıl etkileşimde bulunduğunuz” hakkında bilgi toplayabileceğini söylüyor. Buna arama sorgularınız, bastığınız düğmeler ve gibisi durumlar da dahil.

Bu ortada bilgi toplama sürecinden vazgeçmeyi tercih ederseniz ya TV’yi iade etmeniz ya da çift ekran TV ve soundbar kurulumunun iddiası maliyetini (sözleşmede 500 dolar) ödemeniz gerekiyor. Telly, bu yaz itibariyle TV’leri oturma odalarına sokmayı planlıyor. Bunun için freetelly.com üzerinden birinci etapta 500.000 adet TV satışa sunulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir