Joe Biden: Elon Musk’ın diğer ülkelerle olan ilişkisi incelenmeli

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
ABD lideri Joe Biden, Elon Musk‘ın ABD dışındaki ülkelerle olan ilgilerinin “bakılmaya değer” olduğunu söyledi. Gazetecilere konuşan Biden, rastgele bir soruşturmanın devam edip etmediği konusunda detay vermedi, fakat SpaceX, Tesla ve Twitter CEO’sunun daha Çok incelemeyi hak ettiğini öne sürdü.

Biden, konuşmasında Elon Musk’ın diğer ülkelerle yürüttüğü Amel birliklerinin yahut teknik ilişkilerinin bakılmaya değer olduğunu aktarıyor. Biden, Musk’ın uygunsuz bir şey yapmış olsun yahut olmasın, yalnızca incelenmesi gerektiğini öneriyor.

Musk’ın öbür ülkelerle olan ilgisi incelenebilir

Biden’ın Musk’ın hangi ilgilerinden bahsettiği tam olarak belirli değil, lakin milyarder ismin diğer ülkelerle olan bağlarını potansiyel bir korku olarak gündeme getiren Biricik şahıs de değil. Yakın vakitte, ABD Hariç Bağlantılar alt komitesine başkanlık eden Senatör Chris Murphy, Musk’ın Twitter mutabakatının gerisindeki finansmanın gözden geçirilmesini istemişti. Çünkü Musk, Twitter’ı satın alırken ödediği 44 milyar doların tamamını kendi servetinden ödemedi. Çeşitli yabancı Nakit fonlarından ve Özellikle Suudi Arabistan ve Katar’dan finansman takviyesi aldı.

Musk’ın Çin ile olan bağı de ABD için bir soru işareti. Çünkü bildiğiniz üzere Tesla’nın en Aka fabrikası Çin’in Şanghay bölgesinde aktiflik gösteriyor. enteresan olan taraf, Çin’in bu fabrika için Tesla’ya kredi vermesi ve Biricik başına işletme hakkı tanıması. Çin, Öbür hiçbir ABD merkezli araba üreticisine, ülkedeki Mahallî iştiraklerle Amel birliği yapmadan işletme hakkı vermiyor.

Ek olarak Musk ile Biden’ın ortasının da düzgün olmadığı biliniyor. Çünkü Musk, demokratlar lehine oy kullanacağını aktarıyor. Musk, bu Yıl içerisinde Biden’ı Tesla’yı görmezden gelmek ve eski araba üreticilerini ve sendikalarını desteklemekle suçlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir