iTunes, Windows’tan kalkıyor: Yeni uygulamalar, Microsoft Store’da yayınlandı

Genel Oca 12, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Ekim ayında Apple TV ve Apple Müzik uygulamalarının 2023’te Microsoft Mağazası’na ekleneceğini duyurmuştu. Apple uygulamalarının önizleme sürümü Windows mağazasında indirimeye açıldı. Kullanıcılar artık iPhone’larını eş zamanlamak, güncellemek Geri ve yüklemek, bilgisayara yahut iCloud yedeklemek, müzik-fotoğraf atmak üzere işler için iTunes’u kullanmayacak.

Microsoft Store’da Apple Devices ismiyle yayınlanan uygulama, iTunes’un yerini alacak. Kullanıcılar, bu uygulamayı yüklediklerinde iTunes programına artık erişemeyecek ve iTunes’un uyumlu bir versiyonu yayınlanana dek aygıttaki sesli kitaplar, podcastler de erişilemez olacak. Kullanıcıların iTunes’a Geri dönmek için uygulamanın bu sürümünü kaldırmaları gerecek.

Kullanıcıların Windows PC’lerinden iPhone, iPad ve iPod aygıtlarını yönetmelerini sağlayan yeni Apple Devices uygulamasının yanında Apple Müzik ve Apple TV uygulaması yayınlandı. Müzik dinlemek ve tv izlemek için için de iTunes’a gereksinim ortadan kalktı.

Apple, birtakım özelliklerin kullanılamayacağını belirtiyor ve Apple Music, Apple TV, Apple Devices uygulamalarını yüklemek için Windows 11 işletimi gerekiyor. Öte yandan kullanıcılar, uygulamaların şu anda yüklenmediğini bildiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir