iPhone SE 4 ufukta göründü: İşte bildiklerimiz

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
Bilindiği üzere Apple, iPhone SE 3, iPhone 13 Küçük ve iPhone 14 Plus üzere orta ve düşük Tertip iPhone modellerinden beklediğini alamadı. Bu noktada kısa müddet Evvel ortaya çıkan sızıntılar, istikbal jenerasyon iPhone SE modellerinin süresiz olarak rafa kaldırıldığını argüman ediyordu. Ancak Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün yaptığı paylaşımda iPhone SE 4 hakkında sızıntıların aksini gösteren yeni bilgiler paylaştı. 

iPhone SE 4 ufukta göründü

Kuo’ya nazaran Apple, yeni jenerasyon iPhone SE 4 modelini 2024 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor ve iPhone 14 kasası üzerine inşa edilen 6.1 inç OLED ekranla karşımıza çıkacak. Böylelikle yeni telefonun, günümüze kadar LCD panelden Sıkıntı Meydan iPhone SE serisindeki OLED panele sahip birinci telefon olacağını söyleyebiliriz. 

Ayrıca Apple, iPhone SE 4’ün maliyetlerini düşürmek ismine Değerli bir karara daha imza atacak. Buna nazaran yeni cihazın Apple’ın kendi geliştirdiği 5nm 5G çipini kullanan birinci iPhone olması bekleniyor. Bildirilenlere nazaran bu yonga, daha yüksek suratlar sunan mmWave 5G bandını değil, sırf Sub6 5G’yi destekleyecek. Görünüşe nazaran teknoloji devi, kendi yonga setini birinci olarak en ucuz iPhone modelinde test etmeyi planlıyor. 

iPhone 16 serisinin ise Apple’ın 5G çipini kullanıp kullanmayacağı şimdi aşikâr değil. Lakin bu değişimi sadece Temel modellerde görebiliriz. Gerçekten Pro modellerde mmWave takviyesine yer verilmesi gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir