iPhone 15’in tasarımı MacBook’tan esintiler taşıyabilir: Yuvarlak köşeler

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
iPhone 15 tasarımı şimdiden konuşulmaya başlandı. Bu aygıtın resmî olarak piyasaya sürülmesine daha yaklaşık bir Yıl var. ShrimpApplePro isimli bir Twitter kullanıcısı, Apple’ın bu model için revize edilmiş bir tasarım kullanmak istediğini bildirdi.

iPhone 15 tasarımı MacBook’a benzeyecek mi?

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ikilisinin düz bir arka dizayna sahip olmayacağı argüman edildi. Bu modeller ShrimpApplePro‘ya göre düz bir ön dizayna ve yuvarlak köşelere sahip olacak.

Kısacası yeni iPhone eserlerinin arka tarafındaki köşeler (kenarlar) bu türlü bir dizayn eşliğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Kare kenarlara elveda denilebilir.

Bu dizaynın iPhone 5C’yi anımsattığını düşünenler de var. Apple bu akıllı telefonun plastik yapısını tekrar kullanmayacak. Görünüşe nazaran Apple’ın bu konudaki odak noktası M1 ve M2 işlemcilerini Temel Meydan şimdiki MacBook modellerindeki kasaların tasarımı.

Apple hatırlanacağı üzere dizüstü bilgisayarlarında da buna emsal bir tasarımı kullanmıştı. İlgili savın sahibi iPhone 15‘in bu türlü bir yaklaşım eşliğinde piyasaya sürüleceğine inanıyor. Elbette bu söylentiler yalnızca bir varsayımdan ibaret. Amerikan teknoloji firması bu mevzu hakkında şimdi bir İzah yapmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir