iPhone 15, Sony’nin en yetenekli kamerasıyla gelebilir

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle Bir arada iPhone 15 hakkındaki söylentiler süratle çoğaldı. iPhone 15 serisi hakkında birinci elde ediilen bilgilerden biri dizaynıyla ilgiliydi. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir tweet paylaşımı iPhone 15 serisinin yeni bir çerçeve dizaynına sahip olacağını argüman etmişti. Argümana nazaran önümüzdeki sene tanıtılacak serinin arka köşeleri artık kare değil, yuvarlak olacak.

iPhone 15 kamerası, çok pozlamayı azaltarak fotoğraf kalitesini artıracak

Nikkei Asia’ya tarafından hazırlanan yeni bir rapor aygıtın kamerasına dair birinci bilgileri ortaya çıkardı. Sony’nin mevcut kameralardan iki kat daha yetenekli kamerası ile donatılacak aygıtın kamerası, doygunluk sinyal düzeyini ikiye katlayacak. Akım sensörlerinin iki sert Fer toplama kapasitesine sahip olacağı manasına gelen bu sensör, teorik olarak gürültüyü azaltmaya ve dinamik aralığını düzgünleştirmeye Yardımcı olacak.

Rapor, Sony’nin en yeni sensör teknolojisinin fotodiyotları ve transistörleri farklı alt katman katmanlarına yerleştirerek sensörün ayrılmış katmana daha Çok fotodiyot eklemesine İmkan tanıyan yeni bir yarı iletken mimarisi kullandığını açıklıyor. Ayrıyeten Sony’nin, bu sensör teknolojisini yalnızca Apple telefonlarında değil diğer marka telefonlarında da kullanması bekleniyor.

Kamera sensörünün gelişimi hakkında şimdiye kadarki en Aka gelişmeyi iPhone 15 Pro‘da görebiliriz. Zira söylentilere nazaran aygıt, Apple’ın 90 derecelik ayna sistemiyle daha Çok optik yakınlaştırma sağlayabilen ilk periskop lens ile piyasaya sürülecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir