iPhone 15 serisinin maliyeti artacak: Daha pahalı iPhone’a hazır olun

Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok
Apple, bu Yıl iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini bir sıra yenilik ve değişiklik ile duyuracak. iPhone 15 Pro modellerinin TSMC’nin 3nm sürecinde üretilen A17 Bionic yongasıyla gelmesi bekleniyor. Öte yandan standart modeller ise iPhone 14 Pro’larda gördüğümüz A16 Bionic yonga setine sahip olacak. Aktarılanlara nazaran iPhone 15 serisinin üretim maliyetlerinde Değerli bir yükseliş Laf konusu olacak ve bunlar da satış fiyatlarına yansıyacak.

iPhone 15 serisinde fiyatlar artabilir

Son gelen bilgilere nazaran iPhone 15 Pro üretim maliyeti yüzde 20, iPhone 15 ise yüzde 12 artacak. Bu artışın anne kalemi ise TSMC’den kaynaklanıyor. Çünkü TSMC, 3nm sürecine yeni geçmiş durumda ve bütün meşakkatleri da çözmüş değil. Münasebetiyle firmanın üretim maliyetlerinin yüksek olmasının faturası da müşterisi Apple’a yansıyor olacak. Fabrikasyonda yaşanılan maliyet artışının Apple’dan tüketiciye yansıması ise cüzdanlarda hissedilecek.

Daha evvelki haberlerimizde de iPhone 15 serisinin fiyatlarında Önemli bir artış beklendiğini sizlere aktarmıştık. Artık ise maliyetlerin ne derecede arttığını gösteren bilgiler Laf konusu. Şayet Apple, iPhone satışlarından elde ettiği kar marjını korumak istiyorsa üretim maliyetindeki artışı nihayet kullanıcıya yönlendirebilir. Fakat şimdilik bütün bunların yalnızca spekülasyon olduğunu unutmamak gerek. Eylül’e kadar daha Vakit Mevcut ve fiyat artışlarının olup olmayacağı Apple’ın açıklayacağı finansal sonuçlar ile bağlı olacaktır. Daha Çok detay var olur olmaz iPhone 15 Pro fiyatı hakkında daha Çok detay paylaşacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir