iPhone 15 serisinin beklenen özellikleri ortaya çıktı: Yenilenmiş arka kamera tasarımı yolda

Genel Şub 12, 2023 Yorum Yok
Bu yılın nihayet çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15 serisi hakkında ortaya çıkan söylentiler süratle devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir söylenti ise serinin yeni bir kamera dizaynına sahip olabileceği tarafında.

İşte iPhone 15 serisinin beklenen özellikleri:

Apple Hub, Twitter paylaşımında yaklaşmakta olan iPhone 15 serisinin beklenen özelliklerini paylaştı. Tipster ShrimpApplePro’nun Twitter paylaşımına verdiği karşılık ise iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın yine tasarlanmış bir kamera dizaynına sahip olabileceğini ortaya çıkardı. Lakin tipster, kamera heyetimi hakkında daha Çok bilgi açıklamadı.

Apple Hub’ın tweet’i ise iPhone 15 serisinde beklenebilecek kimi Temel özellikleri hakkında bilgi vermekte. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ile ilgili teknik özellikler ortasında, akıllı telefonların sırasıyla 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlara sahip olabileceği yer alıyor. Ekranların ayrıyeten 2.5D cam içeren yeni bir dinamik ada dizaynına sahip olması da bekleniyor. Optik açısından ise iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın 48 megapiksel bir kameraya sahip olması beklenirken, 6 GB RAM ve USB Type-C irtibat noktasına sahip bir A16 çipine sahip olması bekleniyor. 

Paylaşıma göre iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max sırasıyla 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutlarına sahip olacak. Ayrıyeten birebir iPhone 15 ve 15 Plus’taki üzere ekranın 2.5D cam içeren yeni bir dinamik ada dizaynına sahip olması da bekleniyor. Titanyum çerçeveye sahip olacak iki aygıt, A17 çipinden Güç alacak. iPhone 15 Pro Max’in kameralarından periskop kamerası ise 6x yahut 10x’e kadar yakınlaştırma dayanağına ve 8 GB RAM’e sahip olacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir