iPhone 15 Pro’nun beklenen özelliği kesin olarak rafa kalktı

Genel May 05, 2023 Yorum Yok
Eylül ayından tanıtılacak olan iPhone 15 serisinden giderek daha Çok bilgi gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde olacağı söylenen katı Vaziyet düğmelerinin ise geleceği netleşmiş üzere duruyor. Apple tedarikçisi Cirrus Logic tarafından yayınlanan raporda sert Vaziyet düğmelerinin iPhone 15 Pro modellerinde olmayacağı doğrulandı.

Normal tuşlarla devam

Cirrus Logic’in hissedarlarla paylaştığı raporunda “Tartıştığımız HPMS fırsatları ortasında, evvelki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir eserin bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor, fakat artık planlandığı üzere piyasaya çıkması beklenmiyor. Şu anda müşterimizin bu eserle ilgili istikbal planları konusunda hudutlu bir görünürlüğe sahip olduğumuz için, bu bileşenle ilgili geliri İç modelimizden çıkarıyoruz.” ifadesi yer alıyor.

Cirrus Logic’in bahsettiği HPMS, iPhone’lardaki Taptic Engine için yüksek performanslı, karma sinyal çiplerini Anlatım ediyor. Apple, Cirrus Logic’in en Aka müşterisi ve Biricik başına firmanın gelirinin neredeyse yüzde 80’ini oluşturmakta. Analistler Cirrus Logic’in bahsettiği şeyin esasında sert Vaziyet düğmelerine atıfta bulunduğunu söylüyorlar. Apple analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz aylarda iPhone 15 Pro modellerinin sert Vaziyet düğmelerine basıldığında dokunsal Geri bildirim sağlayan iki ek Taptic Engine ile donatılacağını ve Cirrus Logic’in muhtemelen ilgili bileşenleri tedarik edeceğini söylemişti.

Ancak geçtiğimiz ay Kuo, iPhone 15 Pro modellerinin “seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar” nedeniyle başlangıçta söylendiği üzere artık dokunmatik sert Vaziyet düğmelerine sahip olmayacağını belirtti. Bunun yerine geleneksel fizikî tuşların kullanımına devam edilmesi bekleniyor. Öte yandan Sesli/Sessiz anahtarının yeni bir düğmeyle değiştirileceği ve bu düğmenin Apple Watch Ultra’daki hareket düğmesi üzere özelleştirilebileceği sav ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir