iPhone 15 Pro’da ezber bozan değişim! Kullanıcıları üzebilir

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max hakkında yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. O denli ki bir müddettir, yeni jenerasyon iPhone ailesinin fizikî tuşlar yerine katı Vaziyet düğmeleri ve Apple Watch Ultra üzere özelleştirilebilir bir hareket tuşu ile geleceği söyleniyor. Ancak bu yenilik, kullanıcıların alışık olduğu bir sistemi büsbütün değiştirebilir.

Ses düğmelerinin rolünü üstlenecek

Bildiğiniz üzere yeni jenerasyon iPhone’lar, Yan ve ses düğmelerinden rastgele birine basılı tutarak kapatılabiliyor yahut yine başlatmaya zorlanabiliyor. Yeni paylaşılan raporlar ise, bütün bu fonksiyonların yeni ”Eylem” düğmesine taşınacağını gösteriyor. Bu noktada çift tuş kombinasyonu tıpkı kalacak fakat yeni hareket tuşu, ses düğmelerinin rolünü üstlenecek.

Ayrıca bu özelliğin, ne kadar Misli bastığınıza bağlı olarak aşağıdaki fonksiyonları yerine getireceği belirtiliyor. Fakat bu fonksiyonların özelleştirilebilir olup olmayacağı şimdi açıklanmadı.

  • Hafif basma – Kamera odaklama
  • Sert basma – Fotoğraf çekme
  • Sert basma ve basılı tutma – Görüntü kaydetme

Bildiğiniz üzere Apple’ın, teknik problemler nedeniyle katı Vaziyet düğmelerini terk edeceği sav edilmişti. Fakat yeni sızıntılar, bu yükseltmenin şimdi rafa kaldırılmadığını gösteriyor. Apple’ın planları ne olursa olsun, özelleştirilebilir bir aksiyon tuşunun kullanım tecrübesini artıracağını söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir