iPhone 15 Pro Max’in fiyatı dudak uçuklatacak: Açık ara en pahalı iPhone

Genel Nis 22, 2023 Yorum Yok
Şayet bu Yıl yeni iPhone’lardan birisini, özellikle iPhone 15 Pro Max‘i almayı planlıyorsanız kenara Nakit atmaya başlasanız uygun olur. Çünkü yayınlanan yeni bir raporda, üst Tertip iPhone 15 Pro Max’in fiyatı şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en kıymetli iPhone 14 modeline kıyasla yüzde 48 daha kıymetli olacağı sav ediliyor.

Açık Aralık en değerli iPhone olabilir

Hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max’in Temel modellerden bu jenerasyonda biraz daha ayrışacağı aktarılıyor. Bunun fiyatlara da yansıyacağı bildirilirken Çinli United Daily News’in yeni bir haberine nazaran iPhone 15 Pro Max’in fiyatı 20.000 RMB‘ye kadar çıkacak. Bunu var kur üzerinden dolara çevirdiğimizde yaklaşık 2.900 dolara denk geliyor. Türkiye fiyatının karşılığı ise 56.068 TL ve buna vergiler iç değil. Bu arada 1 TB depolama alanına sahip en üst model iPhone 14 Pro Max’in fiyatı ise 1.599 dolar.

iPhone 15 Pro Max’in büsbütün yeni bir titanyum kasaya ve var Lightning ilişki noktasının yerini alacak USB-C şarjına sahip olması bekleniyor. Ayrıyeten, daha Çok yakınlaştırma sunan periskop kamera sistemine de sahip olacağı söyleniyor. Bununla Birlikte telefonda yer alacak olan Apple A17 Bionic yongası TSMC’nin değerli 3nm sürecinde üretilecek ve bu yonga Pro modellere Özel olacak. Bir müddet Evvel ise üretim problemleri nedeniyle fizikî düğmelerin yerini alması planlanan dokunmaya hassas sert Vaziyet düğmelerinin rafa kaldırıldığı bildirilmişti. Elbette fiyat bilgisi iç bütün bunlar birer söylentiden ibaret ve o yüzden bunlara biraz aralı yaklaşmak gerek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir