iPhone 15 Pro Max, çerçeveleriyle “dünya rekoru” kıracak!

Genel Mar 17, 2023 Yorum Yok
Halihazırda en ince çerçeveli akıllı telefon unvanı Xiaomi 13’ün elinde lakin görünüşe bu Fazla uzun bir müddet Çinli firmanın elinde kalmayacak. nihayet gelen bilgilere nazaran iPhone 15 Pro Max, dünyanın en ince çerçeveli akıllı telefonu olarak bir rekor kıracak.

iPhone 15 Pro Max en ince çerçeveli telefon olacak

Apple’ın planları ve genel olarak teknoloji dünyasından hakikat bilgileri sızdıran Ice Universe’e nazaran iPhone 15 Pro Max, 1.55 mm Siyah çerçeve genişliğine sahip olacak. Bu sayı, Xiaomi 13’te 1.81mm, iPhone 14 Pro’da 2.17 mm ve Galaxy Ultra S23’te 1.95 mm olarak ölçülmüştü. Dolayısıyla iPhone 15 Pro Max için sav edilen değer Önemli bir gelişim olarak görülebilir.

Söylentilere nazaran dört iPhone 15 modelinin tamamındaki çerçevelerin iPhone 11 serisine benzer biçimde kenarlarda hafif kavisli olması bekleniyor lakin standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’taki çerçevelerin genişliğinin iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’takilerden farklı olması beklenmiyor. iPhone 15 serisinin de geçen yılki seriyle tıpkı ekran boyutlarına sahip olması bekleniyor.

Ekran çerçevelerin daha da incelmesiyle iPhone 15 Pro modelleri Apple Watch Series 7 ve Series 8 ile benzeri bir görünüme sahip olabilir. ek olarak söylentilere nazaran Pro modellerinde paslanmaz çelik yerine titanyum çerçeve ve basıldığında fizikî olarak devinim etmeyen dokunmatik sert Vaziyet düğmeleri (güç ve ses düğmeleri yerine) yer alacak.

iPhone 15 ne Vakit çıkacak?

Apple’ın bir sonraki iPhone serisini her zamanki üzere Eylül ayında duyurması bekleniyor. iPhone 15 ve 15 Plus modellerinin Dynamic Island özelliğine sahip olması beklenirken sert Vaziyet düğmelerin yalnızca iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerine Özel olacağı belirtiliyor. iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde ayrıyeten ProMotion teknolojili LTPO ekranların ve her Vakit Aleni ekran özelliğinin de olması beklenmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir