iPhone 15 Pro, ekran parlaklığında zirve yapacak: 2500 nit!

Genel Şub 08, 2023 Yorum Yok
Samsung Display’in ürettiği en yeni OLED panel, azamî 2000 nit parlaklık sunuyor. Bu panel iPhone 14 Pro serisinde ve Samsung’un kendi modelleri dış birkaç Android telefonda kullanılıyor. Şirket, artık daha da parlak yeni jenerasyon OLED paneli üzerinde çalışıyor.

2500 nit azamî parlaklık!

Samsung Display’in akıllı telefonlar için yeni jenerasyon OLED panelinin 2500 nit üzere muazzam bir parlaklığa ulaştığı söyleniyor. Apple ile ilgili bilgiler paylaşan sağlam bir tipster, bu yeni OLED panelin bu Yıl tanıtılacak iPhone 15 Pro Max modelinde kullanılabileceğini söylüyor. HDR içeriklerde Hariç yer görünürlüğünü ve gerçekçiliği Değerli ölçüde artıracak. Lakin ekran parlaklığının %25 daha yüksek olacağı manasına gelmiyor. Algılanan gerçek parlaklık farkı sayılardan daha düşük olacaktır.

Samsung kendi telefonlarında kullanmayacak

Samsung Display’in üst Tertip OLED ekranları ekseriyetle Galaxy S yahut Galaxy Note serisi telefonlarla piyasaya çıktı. Lakin geçtiğimiz Yıl üreticinin 2000 nit OLED ekranını birinci kullanan Apple oldu. Telefonun üreticisi Samsung MX, Galaxy S23 telefonlarda tıpkı paneli kullanmadı. Hasebiyle Galaxy S24 Ultra’da 2500 nitlik bir ekran görmememiz olası.

Apple Watch ekranını da üretecek

Samsung, her jenerasyonda yeni OLED panelleriyle dengeli iyileştirmeler sunuyor ve LG Display, CSOT üzere rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Yeni nesil Apple Watch Ultra’nın microLED ekranı da Samsung’a ilişkin olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir