iPhone 14 serisinin acil SOS özelliği iki ülkede daha açıldı

Genel May 15, 2023 Yorum Yok
iPhone 14’ün zevk kazanan Acil SOS (Emergency SOS) özelliği, iki ülkede daha kullanıma açıldı. Hatırlayacak olursak hücresel ve Wi-Fi ağı bulunmadığı durumlarda uydu üzerinden bağlantıya İmkan tanıyan bu özellik, iki Yıl boyunca fiyatsız olarak iPhone 14 ailesindeki bütün modellere iç edildi.

iPhone 14 serisinin acil SOS özelliği iki ülkede daha açıldı

Bildirilenlere nazaran birinci basamakta ABD ve Kanada’da erişime açılan Emergency SOS özelliği, kısa mühlet önce Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık‘ta yer Meydan kullanıcılara açılmıştı. Artık nihayet olarak Apple, özelliğin Yeni Zelanda ve Avustralya’da kullanıma sunulduğunu duyurdu. 

Bilmeyenler için Apple Acil SOS (Emergency SOS) özelliği, halihazırda dünya yörüngesine 24 farklı uyduya sahip olan Globalstar ağı tarafından destekleniyor. Bununla Bir arada şimdi Türkiye’de erişime kapalı olan özellik, Sıkıntı ve ses düğmelerine uzun mühlet basarak yahut Güç düğmesine beş Sefer süratlice basarak etkileştirebiliyor. 

Yapılan açıklamada Apple, “Acil SOS’un kullanıma açıldığından bu yana, 12 ülkede hayat kurtarmaya Yardımcı olduğunu” söylüyor. Ayrıyeten Cuppertino devi, uyduların düşük bant genişliği ve suratı nedeniyle, kullanıcıların sabırlı olmaları gerektiğini belirtti. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir