iPhone 14 ile popüler olan uydu özelliği Android telefonlara geliyor!

Genel Şub 27, 2023 Yorum Yok
Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde, hücresel ağın ve Wi-Fi’nin kapsama alanı dışındayken acil bağlantı için uydu bağlantısı özelliğini kullanıma almıştı. Artık bu özellik Android dünyasına yayılıyor.

Qualcomm, Taşınabilir Dünya Kongresi’nde (MWC) Xiaomi, Oppo, Vivo, Motorola, Nothing ve Honor dahil olmak üzere Fazla sayıda telefon üreticisinin telefonlarına uydu bağlantı yetenekleri getirdiğini duyurdu. Lakin üreticiler, bu özelliklere birinci olarak hangi aygıtların sahip olacağını ve şirketlerin bunları ne Vakit piyasaya süreceği şimdilik meçhul. Lakin muhtemelen yeni üst Tertip modellerde bu özelliği sıklıkla göreceğiz üzere görünüyor.

Uydu irtibatı Android telefonlara geliyor

Qualcomm, geçen ay Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) uydu servis sağlayıcısı Iridium ile paydaşlık kurarak Snapdragon Satellite teknolojisini tanıtmıştı. Bu tahlili kullanarak akıllı telefonlar, acil durumlarda irtibat için uyduları kullanabiliyor. Bu bağlantı iki yönlü çalışıyor Ancak mesajlaşma gibi düşük bilgi boyutlarında gerçekleşiyor.

Qualcomm, Snapdragon Satellite’in yakında çıkacak olan yeni 5G RF modemlerinde ve akıllı telefonlar için hazırladığı yeni işlemci serilerinde kullanacağını söyledi. Qualcomm’un bahsettiği yeni işlemci aileleri Snapdragon 8 serisinden Snapdragon 4 serisine kadar uzanıyor. Hasebiyle giriş düzeyi Android telefonlarda da uydu irtibatını görebiliriz.

 Qualcomm Eser idaresinden Mesul reis yardımcısı Francesco Grilli yaptığı açıklamada. “Snapdragon Satellite’ı yeni nesil aygıtlara iç eden ortaklarımız olgun ve ticari olarak var global LEO takımyıldızı sayesinde uydu iletileşme özellikleri sunabilecekler. Bu da dünyanın dört bir yanındaki abonelerin acil servis sağlayıcılarıyla yahut aile ve arkadaşlarıyla Aleni havada irtibat kurmasına İmkan tanıyacak.” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir