iOS 17 geliştirici betası ücretsiz yüklenemeyecek

Genel Şub 20, 2023 Yorum Yok
Apple, developer programına kaydolmayan iPhone’lar için fiyatsız geliştirici profili yüklemeyi imkansız hale getirecek adımı attı.

Apple, iOS 16.4 beta sürümü ile Yazılım Güncelleme kısmına Beta Güncellemeleri ekledi. Bu menü, Apple’ın geliştirici programı üyelerinin Apple Developer sitesinden yapılandırma profili yüklemelerine gerek kalmadan direkt iPhone’da iOS geliştirici betalarını etkinleştirmelerine İmkan tanıyor. Kullanıcı, Apple geliştirici programına kaydolurken kullandığı Apple ID ile iPhone’da giriş yaptıysa bu menü çıkıyor. Apple, istikbal iOS sürümlerinde geliştirici betalarını almanın Biricik yolunun bu olacağını, profillerin artık çalışmayacağını söylüyor.

Bu, Apple developer programına kaydolmayan kullanıcıların iOS 17 geliştirici betası çıktığında fiyatsız olarak yükleyemeyeceği manasına geliyor. Şimdiye kadar BetaProfiles vb. sitelerden iOS geliştirici profili indirilip çarçabuk geliştirici betaları yüklenebiliyordu. IPSW evrakı kullanarak yüklenip yüklenemeyeceğini iOS 17 developer beta sürümü yayınlandığında göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir