iOS 16.4.1 yakında geliyor: Hataları giderecek

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok

iOS güncellemeleri kullanıcılara daha düzgün bir tecrübe ve kimi de birkaç yeni özellik sunmak maksadıyla yayınlansa da Vakit vakit istenmeyen hatalara neden olabiliyor. MacRumors internet sitesine nazaran iOS 16.4.1 sürümü Fazla uzakta değil.

iOS 16.4 güncellemesinde yanlışlarla karşılaşan iPhone kullanıcıları için uygun haberler var. Apple şu anda sorunları giderecek bir güncelleme hazırlıyor. İşletim sisteminin en nihayet sürümünde ortaya çıkan kusurlardan haberdar edilen şirketin gayesi iOS 16.4.1 ile bunları ortadan kaldırmak.

Yaşanan sorunlar

Büyük güncellemelerin tersine iOS 16.4.1’in yeni özellikler getirmesi beklenmiyor. Bunun yerine, yanlışları düzeltmeye ve iOS 16.4 ile ilgili sorunları çözmeye odaklanacak. Güncellemenin Özellikle Hava Durumu uygulamasında yaşanan ve kullanıcıların hava iddialarını görmelerini engelleyen sorunu gidermesi bekleniyor.

Geçen hafta yayınlanan iOS 16.4’ten bu yana WiFi bağlantı meseleleri da yaşanıyordu. Birçok kullanıcı iPhone’larının artık otomatik olarak ferdî WiFi ağlarına bağlanmadığını ve aslında kayıtlı olsa bile sık sık WiFi şifresi istediğini bildirdi. iOS 16.4.1 muhtemelen bu düşünceyi da ortadan kaldıracak.

iOS 16.4.1’in çıkış tarihi şimdi belirli değil. Lakin güncellemenin bu hafta içinde ya da en geç önümüzdeki hafta sunulabileceği söyleniyor. Bu ortada iOS 16.5‘in test etabında olduğunu da hatırlatalım.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir