iOS 16.3 güncellemesi yayınlandı! İşte tüm yenilikler ve gelen özellikler

Genel Oca 23, 2023 Yorum Yok
Apple kısa bir müddet Evvel Eylül ayından yayınlanan iOS 16 işletim sisteminin üçüncü Aka güncellemesi olan iOS 16.3’ü yayınladı. iOS 16.3 güncellemesiyle Bir arada Kıymetli yenilikler ve özellikler gelmiş durumda.

iOS 16.3 güncellemesi nasıl yüklenir?

‌iOS 16‌‌.3, Ayarlar > genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidilerek Müsait iPhone ve iPad’lere indirilebilir ve yüklenebilir durumda. Güncellemenin boyutu biraz yüksek olduğundan Dolayı bu süreç birkaç dakikadan Çok sürebilir. Apple ayrıyeten eski aygıtlara sahip iPhone kullanıcıları için iOS 15.7.3’ü de yayınladı ve güncelleme genel olarak Emniyet iyileştirmeleri sunuyor.

iOS 16.3 ile gelen yenilikler

iOS 16.3 ile Birlikte Siyahi Tarihi Ayı kutlamaları kapsamında yeni Birlik duvar kağıdı, iCloud için İleri Seviye Bilgi Koruma ve Apple kimliği için Güvenlik Anahtarı özellikleri kullanıma alınıyor. Bunlar dışında performans iyileştirmeleri, kusur düzeltmeleri ve Emniyet güncellemeleri de iOS 16.3’ün içerisinde bulunuyor.

Güncellemede Evvel çıkan Emniyet Anahtarı, “Apple Kimliği” oturumları için kullanılan dijital iki faktörlü kimlik doğrulamanın yerini alarak fizikî iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanıma sunuyor. Apple, kazara acil durum davetlerini önlemek için Acil SOS‘ta ince ayarlamalar yaptı. Artık ezkaza acil aramalar yapmak Fazla daha güç bir hale getirildi. Acil SOS araması yapmak için yan düğmeyle Bir arada sesi aç yahut sesi kıs düğmelerine basılıp bırakılması gerekiyor.

Apple birebir vakitte bu güncelleme ile Bir arada iPhone 14 Pro Max’lerde ortaya çıkan yatay çizgi sorununu ve bir sıra genel yanılgıları da düzeltiyor. iOS 16.3 ile Birlikte ayrıyeten HomePod (2. nesil) desteği sunulurken Siri’nin birtakım isteklere düzgün Cevap verememesine neden olan bir Sorun da giderildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir