Intel’in yeni dahili GPU’su Nvidia ve Apple M2’yi tahtından edebilir

Anakart Driverları, Donanım May 09, 2023 Yorum Yok
Intel Meteor Lake yongaları entegre edilmiş bilgisayarların artık başka bir grafik kartına muhtaçlığı olmayabilir. Bu entegre GPU’nun, Nvidia GeForceGTX 1650 modeline rakip olacak kadar kuvvetli olduğu söyleniyor. Ayrıyeten Intel, Apple’ın M2 çipiyle bile rekabet edebilir.

AMD’nin yapmış olduğu sunumda ortaya çıkıyor

İlginç bir formda, Meteor Lake dahili GPU’daki heyecan verici güncelleme Intelden değil, AMD‘nin yapmış olduğu bir sunumda karşılaştırma yapılırken ortaya çıktı. Meteor Lake çipi 128 EU ile Bir arada gelcek üzere görünüyor, lakin kimi kaynaklar da 64 EU ile daha düşük performansta geleceğini düşünmekte. Öte yandan AMD, kendi 128 EU çipini Müsait bir formda Ryzen 7000 Phoenix APU‘ya entegre etmeyi planlıyor. Bu süreç AMD’nin umduğundan daha güzel bir performans tablosu ile sonuçlanabilir.

GeForce GTX 1650′ ye rakip olarak görülüyor

Intel Meteor Lake, GeForce GTX 1650‘ye rakip olacak kadar kuvvetli bir dahili GPU‘ya sahip olabilir lakin en son performansı GeForce GTX 1650 ile MSI RTX 3050 ortasında bir yerde olacak üzere görünüyor. Intel tabanlı yeni bilgisayarlar, M2 Macbook Pro’nun pil ömrü performansına yaklaşabilirse, bunun Intel Meteor Lake için her manada bir zafer olacağını düşünenler çoğunlukta.

Intel Meteor Lake çiplerinin Yıl sonuna yanlışsız piyasaya sürüleceği öngörülüyor ve şu Lahza için yalnızca dizüstü bilgisayarlara entegre edilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir