Intel’de Raja Khoduri’nin yerine gelecek isim belli oldu

Anakart Driverları, Donanım Nis 28, 2023 Yorum Yok
AMD’nin Aka yükselişinin gerisindeki İsim olan Raja Khoduri, Aka bir sürpriz yaparak Intel’e transfer olmuş ve firmanın ARC grafik ünitesi teknolojilerinin başına geçmişti. Geçen ay vazifesinden ayrılan Khoduri’nin yerine istikbal İsim muhakkak oldu.

Intel ARC kısmının yeni işvereni belirli oldu

Yapılan açıklamaya nazaran Deepak Patil, Intel Hızlandırılmış Sistemler ve Grafik Bölümü’nden Mesul reis yardımcısı olarak görevlendirildi. Raja Khoduri ise reis Yardımcısı ve önder Mimar olarak misyon yapıyordu. Khoduri periyodunda vazife tarifinde değişiklik yapılmıştı ve kısım küçültülmüştü.

Deepak Patil uzun mühlet Dell APEX hizmet kısmını yönetti ve Microsoft Azure altyapısının kurulmasına da öncülük etti. Intel’de ise Data Merkezi ve AI kısmının sorumluluğunu üstlenmiş durumdaydı.

Raja Khoduri ise Kıymetli işler başardıktan sonra biraz sıhhat sıkıntılarının da tesiriyle Intel’deki vazifesinden ayrılmıştı. meşhur İsim şu sıralarda ChatGPT gibisi bir üretken Yapay zekâ teşebbüsü kurdu ve oyunlarda da kullanılacak teknolojiler geliştiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir