Elon Musk, Twitter’ı bir şartla satacağını söyledi

Genel Nis 28, 2023 Yorum Yok
Elon Musk ve Twitter gündemde kalmaya devam ediyor. Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra binlerce kişiyi işten çıkaran, sonrasında Blue abonelik sistemiyle gelirleri artırmayı hedefleyen Musk, geçmiş gizli Twitter belgeleri ile de siyasi ifşalarda bulundu. Artık ise verdiği bir röportajda Twitter’ı satma fikrine Aleni olduğunu, lakin bunu Biricik bir kaideyle yapacağını söyledi.

Musk, Twitter’ı “gerçeğin peşinde” olan birisine satabilir

Musk, BBC‘nin dün gece Twitter Spaces üzerinden gerçekleştirdiği bir röportajda birtakım açıklamalarda bulundu. Kendisine, toplumsal medya platformu için şirkete ödediği birinci ölçü olan 44 milyar dolar Teklif edilmesi halinde Twitter’ı satıp satmayacağı soruldu. Musk birinci başta teklifi reddedeceğini söyledi lakin sonrasında bu fikre kapıyı Aleni tutarak bunun nasıl olacağını söyledi: “Sanırım gerçeğin peşinden şiddetle gideceklerinden emin olsaydım, o Vakit sanırım Öbür birine devretmekten memnuniyet duyardım. Nakit nitekim umurumda değil, ancak güvenebileceğim yanlışsız bir kaynağa sahip olmak istiyorum.”

Başka bir deyişle Musk, Twitter’ın idaresi devraldığından beri yürürlüğe koyduğu siyasetlere sadık kalınmasını istiyor. Bu siyasetler ortasında içerik kontrolünden çok Anlatım özgürlüğüne öncelik verilmesi ve eski ABD Lideri Donald Trump üzere daha Evvel hizmetten men edilen kullanıcıların tekrar platformda yer alması da yer alıyor.

Musk, Yıl sonuna kadar istifa edecek

BBC muhabiri James Clayton bunun üzerine, “Eğer parayı önemsemiyorsanız, Twitter’ı yönetmesi için uygun biri olduğunu düşündüğünüz birine verebilirsiniz” diye sordu. Musk ise soruyu biraz saptırarak “Sizce bu kim olabilir?” olabilir dedi ve bunun Fazla güç bir iş olduğunu aktardı. Musk yaklaşık altı ay Evvel CEO’luk misyonunu devraldı ve o vakitten bu yana işçinin birçoklarını işten çıkarmak da iç olmak üzere Fazla sayıda tartışmalı değişiklik yaptı.

Musk röportaj sırasında Twitter’ın bir vakitler sahip olduğu 7.800 çalışanı olduğunu ve bu sayının yüzde 80 düşüş ile 1.500 civarına gerilediğini söyledi. Musk, bunun bir Tebrik sayılmayacağını söyleyerek durumun stresli olduğunu belirtti. Twitter’ın gelir ve masraflarının zar güç başa baş gittiğini Anlatım eden Musk, muhtemelen yılsonuna kadar Twitter CEO’luğundan istifa edeceğine de Laf verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir