Intel Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh işlemciler netleşmeye başladı

Anakart Driverları, Donanım Nis 10, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Ekim ayında 13.Nesil Raptor Lake mimarisini kullanıcılar ile buluşturan Intel, kullanıcılardan Olumlu tenkitler almayı başardı. Lakin yeni tanıtılan AMD Ryzen 7000X3D serisi ile pazardaki rekabet Hız kazanmaya başladı diyebiliriz. Artık 14.Nesil Meteor Lake öncesinde Intel, Raptor Lake Refresh ile rakibine Karşılık vermeyi planlıyor. Bugün her iki işlemci ailesi hakkında yeni ayrıntılar paylaşıldı.

Intel Raptor Lake Refresh ve Raptor Lake netleşmeye başladı

Bildirilenlere nazaran Intel’in yaklaşmakta olan 14. jenerasyon Core işlemci ailesi, OpenVPL (Video Processing Library) donanım takviyesini bahis Meydan yeni bir raporda ”MTL/Meteor Lake” olarak listelendi. Bilindiği üzere Intel, masaüstü bilgisayarlar için Raptor Lake Refresh üzerinde çalışıyor. Yeni tablo ise, 14.Nesil işlemcilerin Meteor Lake mimarisini Temel alacağını doğruladı diyebiliriz. 

Ayrıyeten kısa müddet Evvel paylaşılan bir yol haritası, Raptor Lake-S Refresh detaylarını gün yüzüne çıkardı. Bununla Bir arada 14.nesil Raptor Lake mimarisinden Çabucak Evvel piyasaya sürülecek işlemci ailesi, muhtemelen taşınabilir serilere benzeri Eser isimlerini benimseyecek. Dolayısıyla Raptor Lake Refresh’in modülü olarak Core i9-13950K yahut benzeri isimler ile karşılaşabiliriz.

Daha da değerlisi, var 700 serisi platform olduğu üzere kalacak, bu da Intel’in artık var LGA1700 platformu için iki jenerasyon ve bir yenilemeye sahip olacağı manasına geliyor. Yol haritası dikkate alındığında, Intel Raptor Lake Refresh’in bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Meteor Lake işlemciler ise bir sonraki etapta karşımıza çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir