Intel kendi ayağına mı sıkıyor?

Anakart Driverları, Donanım Oca 25, 2023 Yorum Yok
Pandemi devrinde adeta şaha kalkan yonga dalı ekonomik krizin başlaması ile nihayet yıllardaki en Kötü periyodunu yaşamaya başladı. Azalan talep nedeniyle kesimde üretim de yavaşlamış durumda. Dal devlerinin çeyrek Devre gelirleri giderek azalıyor. Bununla Bir arada daha berbatı şimdi yaşanmamış olabilir.

Intel reaksiyon topluyor

Yatırım firması Bernstein bilgisayar dalında yaşanan stok fazlalığına Karşın Intel’in hala piyasaya gereksinimden Çok bileşen sürmesini eleştirdi. Raflar dolu iken bile en Ufak bir boşluğun kendi eserleri ile doldurulmasını isteyen firmanın hayli bencil davrandığını ve bölümü de ateşe attığını belirtiyor.

Krizi fırsata çevirmek istediği anlaşılan Intel’in fiyat ve kapasite imkânlarını stratejik bir silaha dönüştürmeye çalıştığı lisana getiriliyor. Ayrıyeten Intel’in perakende kanallarının tıkandığını bilmesine Karşın sevkiyat yapması kendi ayağına sıkmak olarak tanımlanıyor.

Zaten şişmiş olan yonga dalını daha da şişirmeye çalışmak elbette krizin daha da uzamasına neden olacak. Düşen ortalama fiyatlar nedeniyle Intel iç bütün oyuncuların toparlanması da Vakit alacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir