Intel Arc ikinci nesilde iki farklı versiyonla gelecek

Anakart Driverları, Donanım Şub 02, 2023 Yorum Yok
Beklentileri karşılamaktan Fazla Irak kalan lakin Tekrar de yol haritasına bağlı kalmayı başaran Intel Arc grafik teknolojileri ikinci jenerasyona hazırlanıyor. Intel Arc Battlemage Fazla daha erişilebilir olacak.

Intel Arc Battlemage neler sunacak?

Intel Arc Alchemist birinci jenerasyondan sonra Intel Arc Battlemage olarak isimlendirilecek ikinci jenerasyon için GeForce RTX 4070 ile kapışacak seviyede olduğu tezleri gündeme gelmişti. Intel birinci adımından dersler çıkarıyor.

Intel Arc Battlemage ya da Intel Xe2 olarak isimlendirilecek yeni nesil iki versiyona ayrılacak. Masaüstü kartlar için Xe2-HPG, entegre sistemler için Xe2-LPG mimarisi kullanılacak. Ayrıyeten ekran kartlarının kullanıcılara daha yaygın bir biçimde ulaşması sağlanacak.

Firma ikinci jenerasyonda üretim verimliliği ve dağıtım kanalları konusuna yük vermek istiyor. Bu bahislerde ne kadar kendisini geliştirirse üçüncü jenerasyon Intel Arc Celesital mimarisinin başarılı olması da o kadar kolay olacak. Yani pazarın beklediği tam bir rekabet üçüncü jenerasyonda Muhtemel olacak üzere görünüyor. Intel Arc Battlemage ile ilgili yaz aylarına gerçek daha Çok ayrıntı verilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir