Galaxy S23’e özel Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin özellikleri belli oldu

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Samsung Galaxy S23, Özel Snapdragon işlemci kullanan markanın birinci akıllı telefon serisi. Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, işlemcinin daha yüksek saat suratına sahip bir versiyonu lakin bu kadar değil; bu çipin kimi ek özellikleri de var.

Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy özellikleri

Daha yüksek CPU saat suratı (3.36GHz) ve daha süratli GPU (719MHz), uygulamaları ve oyunları açarken, çoklu misyon yaparken, oyun oynarken ve hatta telefonu başlatırken daha süratli performans sağlıyor. Daha süratli LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama ile Samsung Galaxy S23, CPU Amel yüklerinde %34, oyunlarda %41, makine tahsili misyonlarında ise %49 daha hızlı. Samsung’a nazaran overclock edilen Snapdragon 8 Gen 2, şu andaki en süratli Snapdragon işlemci. Yonga seti, kullanıcıların daha düzgün kamera performansı elde edeceği daha âlâ ISP ile Birlikte geliyor.

Samsung, Galaxy S23’e Özel özellikler ve optimizasyonlar getirmek için Qualcomm ile Amel birliği yapmış. Qualcomm’un yeni Bilişsel ISP’sini kullanan birinci Snapdragon işlemci olma özelliğini taşıyor. İşlemcinin bu modülü, gerçek vakitli Semantik Segmentasyon ya da Samsung’un tabiriyle Yapay Zeka Obje Hassas Motor ile telefonun kamerasından alınan imgeleri güzelleştiriyor. Sahnedeki nesneler Yapay zeka ve makine tahsili ile algılanıyor ve akabinde her bir obje ve arka planı başka ayrı işleyerek fotoğrafın daha doğal görünmesini sağlıyor.

Samsung, S23 serisinin düşük Fer şartlarında daha düzgün fotoğraflar yakaladığını argüman ediyor. Yeni ISP sayesinde Galaxy S23, hem ön hem de arka kameraları kullanarak 4K 60fps harika HDR görüntüler çekebilen birinci Android telefon. Ayrıyeten iPhone 14 Pro serisinde olduğu üzere QHD çözünürlükte muhteşem sabit görüntüler ve 4K 30fps süratte portre görüntüler çekebiliyor. Serinin en üst modeli Galaxy S23 Ultra’nın kutu açılımını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir