Instagram yeni özelliğini kullanıma sunuyor: Kanallar

Genel Şub 17, 2023 Yorum Yok
Meta, Instagram kullanıcıları için yeni bir özelliği kullanıma sunacak. Instagram Kanalları olarak isimlendirilen bu yayın kanalları, içerik oluşturucuların herkese açık, bire-çok bildirileri doğrudan takipçileriyle paylaşmalarına İmkan tanıyor. Bu özellik Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından şirketin Instagram’daki resmi kanalı olan kendi ‘Meta Channel‘ı ile duyuruldu.

Telegram’ın da benzeri bir özelliği var

Blog yazısında şirket, içerik oluşturucuların en nihayet güncellemelerini ve sahne ardı anlarını takipçileriyle paylaşmak için Kanallar oluşturabileceklerini söyledi. Sesli notlar gönderebilecekler ve hatta hayran Geri bildirimlerini kitleselleştirmek için anketler oluşturabilecekler. Yayın kanallarında sırf içerik oluşturucular ileti gönderebilirken, takipçiler içeriğe tepki verebilecek ve anketlerde oy kullanabilecek.

Instagram, şu anda ABD’deki bir avuç içerik oluşturucuyla yayın kanallarını test ettiğini ve önümüzdeki aylarda genişletmeyi planladığını açıkladı. İlgilenen içerik oluşturucular, taşınabilir aygıtlarındaki bekleme listesine erişerek erken erişim için kıymetlendirilmek üzere kaydolabiliyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir