Instagram bir günde 44 milyon mavi tik sattı, rekor gelir elde etti

Genel Nis 08, 2023 Yorum Yok
Toplumsal ağlarda doğrulama olarak bilinen ve mavi tik simgesi ile temsil edilen özelliğin paralı hale gelmesi yeni bir trend oluşturdu. Twitter’ın ardından Instagram’ın da paralı mavi tik özelliğine geçiş yapması satışları patlattı.

Rekor Instagram mavi tik satışı

Geçtiğimiz haftalarda başlayan fiyatlı mavi tik programında web uygulamasında 11.99$, mobilde ise 14.99$ aylık abonelik isteniyor. Makul evraklar sağlandıktan sonra 18 ıslak üzeri kullanıcılar mavi tik almaya hak kazanıyor.

Henüz muhakkak ülkelerde kullanıma sunulan mavi tik programına kullanıcılar adeta akın etti. Yalnızca bir günde 44 milyon mavi tik satıldığı ve 660 milyon dolar gelir elde edildiği belirtiliyor. Bunda onay rozetinin bir statü sembolü haline gelmesinin de tesiri büyük. Bugüne kadar mavi tik tanınmış profillere veriliyordu. Artık Nakit ödeyen her kullanıcı sahip olabiliyor.

Ücretli mavi tik programının daha Çok ülkeye gitmesi ile Birlikte satışların rekor kıracağına Kuşku yok. Çehre milyon abone sayıları abartı olmayacaktır. Mavi tik hizmetinde gerçek alıcı temsilcisi, Öykü ve Reels görüntülerinde Özel etiketler ile aylık 100 yıldız üzere avantajlar da sunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir