Infinix, 260W ultra hızlı şarj teknolojisini tanıttı: Sınırları zorluyor

Genel Mar 13, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefonların gelişimi ile birlikte, markaların yeni pil ve süratli şarj teknolojilerine olan yatırımları bir oldukça artmış durumda. Bu bağlamda geçtiğimiz Yıl 180W Thunder Charge’ı piyasaya süren Infinix, sınırları zorlamaya devam edecek üzere gözüküyor. Infinix artık de 260 W kablolu ve 110 W kablosuz şarj sunan Çok Taraflı Süratli Şarj teknolojisini tanıttı.

Sınırları zorluyor

Bildirilenlere nazaran Infinix’in 260W süratli şarj standardı, 4 pompalı periyot dizaynına sahip tek bir 12 C batarya üzerine kurulacak. Bilmeyenler için markanın 180W Thunder Charge teknolojisi, iki adet 8C pilden takviye alıyordu. Bununla Birlikte Sıkıntı ihtiyaçlarını akıllı bir formda belirleyen yeni standarda, GaN gereci ve AHB periyot altyapısı ile desteklenen bir şarj aygıtı eşlik edecek.

Ayrıyeten marka, yeni standardın, 13A kablo ile destekleneceğini belirtti. Bu noktada süratli şarj teknolojisi, 4.400 mAh kapasiteli bir bataryayı 8 dakikadan daha kısa bir müddet içerisinde şarj edebilecek. Bir dakikada ise 0’dan yüzde 25’lik bir dolum sağlayacak. 

Bilindiği üzere günümüzde birçok kullanıcı tehlike içermesi sebebiyle yüksek süratli şarj teknolojilerine Kuşku ile yaklaşıyor. Infinix ise yeni standardın yüzde 98,5 oranında verimliliğe sahip olduğunu ve 1.000 şarj döngüsünden sonra pil kapasitesinin yüzde 90 oranında korunacağını belirtti.

Diğer tarafta yeni standart, 110W kablosuz şarj için aynı alanda daha az lakin daha geniş bobin tasarımından ve fan ile desteklenen özel imal bir şarj istasyonundan takviye alıyor. Böylelikle 16 dakika içerisinde tam şarj fırsatı sunacak. Ayrıyeten Infinix, yeni çok İstikametli Süratli Şarj Teknolojisinin kablolu ve kablosuz şarjın yanı Dizi zıt, bypas ve çoklu protokol şarjını da destekleyeceğini duyurdu. Yeni teknolojinin birinci olarak bu Yıl piyasaya sürülecek Infinix Note modeline eşlik etmesi bekleniyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir