İkinci nesil HomePod duyuruldu: 299 dolar fiyat etiketine sahip

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
Akıllı ev eserlerine yıllar Evvel giriş yapan Apple, birinci jenerasyon HomePod eseri ile dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı fakat aygıtın yüksek fiyatı, satışları Kötü etkilemişti ve eserin iptal edilmesine Sebep olmuştu. Bir müddettir HomePod küçük aygıtları ile devam eden Apple, Özgün Ebat HomePod’u canlandırdı.

Önceki jenerasyon ile tıpkı dizayna sahip

İkinci jenerasyon HomePod, tasarım açısıdan Özgün HomePod ile hemen Çabucak aynı. Gece yarısı siyahı ve ak renk seçeneklerine sahip olan Aygıt 4 inçlik yüksek gezinimli bir woofer, 5 adet tweeter ve 4 adet mikrofona sahip. HomePod mini’de kullanılan S5 çipi ise S7 ile değiştirilmiş. Dolby Atmos ve uzamsal ses teknolojilerini de destekleyen Aygıt Siri ile entegre çalışıyor ve Matter standartını destekliyor.

Apple, S7 çipi ile HomePod’un yazılımsal olarak birçok optimizasyona sahip olacağını belirtiyor. Eser, ortama ve müziğe göre ekolayzer ayarlarında değişiklik yaparak her Vakit en kaliteli müzik tecrübesini sunmayı amaçlıyor. Ayırca S7 çipi ile HomePodi bulunduğunuz odanın yansımalarını dikkate alarak ses bileşenlerini ayarlıyor ve en kaliteli akustik deneyimini sunmayı amaçlıyor. 

Yeni jenerasyon HomePod sıcaklık ve nem sensörüne sahip

Bütün bu yeniliklerin üzerine yeni nesil HomePod, sıcaklık ve nem sensörü ile birlikte geliyor böylelikle aygıt, içinde bulunduğunuz odanın bilgilerini yanlışsız bir halde sizinle paylaşabiliyor. Ayrıyeten aygıt, öbür Apple aygıtları üzere ses algılayıcısına sahip ve böylelikle karbon monoksit ve yangın alarmı üzere seslerde iPhone’unuza İkaz gönderebiliyor lakin bu özellik, bahar aylarında yayınlanacak bir güncelleme ile aktif edilecek.

Süper ses kalitesi ve akıllı özelliklere sahip yeni HomePod 300 dolar fiyat etiketine sahip. HomePod, çıkışında ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık ve 11 ek ülkede satışa çıkacak. iPhone 8 ve üstü aygıtları gerektiren HomePod, Aygıt rengi ile eşleşen kabloya sahip olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir