İddia: Samsung, ChromeOS ve DeX hibriti bir bilgisayar üzerinde çalışıyor

Genel May 20, 2023 Yorum Yok
Teknoloji pazarlarını şekillendiren projelere imza atan Samsung, Farklı bir Fikir üzerine çalışıyor olabilir. 2020 yılında ortaya çıkan ve daha sonra rafa kaldırıldığı düşünülen Samsung DeXbook, yakında farklı bir biçimde hayata geçirilebilir.

Samsung DeXbook, Exynos işlemcisine sahip olacak

OreXda tarafından yayınlanan bir habere nazaran Samsung, ChromeOS ve DeX platformlarını birleştirecek bir Aygıt üzerine çalışıyor. Bu aygıt, muhtemelen 2020 yılında sızıntılara düşen Samsung DeXbook’un farklı bir versiyonu. DeXbook, Galaxy akıllı telefon ve tablet sahipleri için bir DeX istasyonu olarak kullanılabilecek bir 14.1 inçlik taşınabilir bir monitör olarak geliştiriliyordu lakin görünüşe nazaran firma, bu fikrinden vazgeçmiş.

OreXda’nın kaynağına nazaran yeni DeXbook, 5 yahut 7nm sürecinde geliştirilen bir Exynos yonga setinden Sıkıntı alacak lakin bu çipin hangi Exynos modeli olacağı belirli değil. Ayrıyeten firmanın ChromeOS ve DeX platformlarını nasıl bir ortaya getireceği de merak konusu. Tahminen de Google, Samsung’a ChromeOS üzerine OneUI temelli bir işletim sistemi kurmasına müsaade verecektir. Samsung’un bu Değişik projesinin yeni bir Galaxy Book for Windows on Arm cihazı ile Bir arada tanıtılması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir