Huawei’de yaşanan kayıp belli oldu: 80 Milyon kullanıcı Xiaomi, Apple ve Honor’a geçti

Genel Şub 10, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en Aka teknoloji şirketi olma yolunda ilerleyen Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle kan kaybetmeye devam ediyor. Bugün Xiaomi Group Lideri Lu Weibing, Çinli teknoloji devinin akıllı telefon pazarında kaybettiği kullanıcı sayısını paylaştı. Pekala Huawei’nin boşluğunu hangi markalar doldurdu? İşte ayrıntılar

Huawei, 80 milyon kullanıcı kaybetti

Yapılan açıklamada Lu Weibing, Huawei’nin yaptırımlar nedeniyle yaklaşık 80 milyon müşterisini kaybettiğini söyledi. Bilmeyenler için Huawei, bir vakitler dünyanın en Aka 2. akıllı telefon üreticisiydi. Fakat ABD’den gelen yaptırımların akabinde süratli bir düşüş yaşadı. Yaptırımlar sonucunda birincil çip tedarikçisi TSMC ve ABD merkezleri teknolojilere olan erişimini kaybeden şirket, Öbür bir deyişle akıllı telefon operasyonları konusunda Aka bir vuruş aldı.

Kullanıcılar Apple, Xiaomi ve Honor’a geçiyor

Açıklamalarının devamında Weibing, Huawei’nin kaybettiği 80 milyon kullanıcıdan 50 milyonun Xiaomi’ye geçiş yaptığını aktardı. Bununla Bir arada üst seviye yetkili, Geri kalan 20 milyon kullanıcının Apple’a, 10 milyonunise eski Huawei kuruluşu olan Honor’a yöneldiğini belirtti.

Paylaşılan bilgilerin ışığında, Huawei’nin Çin pazarındaki başarısı bir Defa daha kanıtlandı diyebiliriz. Günümüzde Çinli dev, bağlantı başta olmak üzere farklı teknolojiler üzerine ağırlaşıyor olsa da, markanın telefon pazarındaki boşluğu rakip üreticilere fayda sağlamaya devam edecek üzere gözüküyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir