Bütçe telefonu Nokia G22 kilit özellikleri belli oldu

Genel Şub 10, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında giriş ve orta Tertip modeller ile varlık gösteren Nokia, G serisi akıllı telefon yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Bu bağlamda yakında tanıtılması beklenen Nokia G22, Geekbench platformunda görünmeye başladı. Pekala yeni bütçe telefonu neler sunuyor? Gelin daima birlikte bakalım.

Nokia G22 kilit özellikleri aşikâr oldu

Paylaşılan Geekbench listesine nazaran Nokia G22, sekiz çekirdekli 1.8 GHz Unisoc T606 işlemci, Mali-G57 grafik ünitesi ve 4 GB RAM kapasitesi ile destekleniyor. Yazılım tarafında ise stok kullanıcı arayüzü ile Android 12 işletim sistemini Temel Meydan bütçe telefonu, Geekbench’te gerçekleştirilen testlerde 308 Biricik çekirdek, 1094 çoklu çekirdek puanı alıyor. Bu skorların, bir bütçe modeli için başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Hatırlayacak olursak Nokia G21, 6,5 inç boyutlarında 90Hz yenileme suratına sahip IPS ekran, sekiz çekirdekli Unisoc T606 yonga seti, 6 GB’a kadar RAM ve 128 GB depolama alanı seçenekleri ile tanıtıldı.

Nokia G22’nin teknik ayrıntıları ise şimdi doğrulanmadı. Fakat yakın vakitli sızıntılar, akıllı telefonun selefi ile emsal ekran tasarımı, 18W süratli şarj dayanaklı 5.050mAh pil, 50MP ana, 2MP derinlik ve makro sensörleri ile piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir