Huawei telefonlar 5G desteğine kavuşuyor

Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok
ABD ambargoları sebebiyle 5G teknolojilerine erişimi kısıtlanan Huawe, yeni akıllı telefonlarında 4G modem kullanmak zorunda kalmıştı. Yıl sonuna gerçek ambargolarda Huawei lehine birtakım esnemeler yaşanabilir.

Huawei Mate 60 serisine 5G dopingi

Firma ambargo nedeniyle Qualcomm’un yalnızca 4G takviyeli yonga setlerine erişebiliyordu. Bununla Bir arada Huawei P50 ve P60 serilerinde Özel bir üçüncü taraf kılıf ile 5G kullanmak Muhtemel hale gelmişti.

Kaynaklar Huawei Mate 60 serisinin Ekim ayında 5G dayanağı ile geleceğini argüman ediyor. Bu türlü bir durumda Huawei Mate 60 serisi küresel çapta nispeten bir muvaffakiyet kazanabilir. Bununla Birlikte 5G erişimi nasıl sağlanacak bilgi verilmemiş.

Huawei 5G ekipmanları konusunda hala lider lakin şimdi telefonlarında kullanabileceği bir 5G modemi geliştiremedi. Çin’de de 5G dayanaklı yerli bir rakip yonga seti var değil. İhtimaller ortasında Huawei’nin 5G dayanaklı daha eski Snapdragon 8 yonga setlerine erişim elde etmiş olabileceği var. Devre amiral gemileri ile rekabet gücü epeyce düşeceği için ABD’nin ambargoyu esnetmiş olması beklenen.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir