HTC U23 Pro çıkış tarihi netleşti: HTC geri mi dönüyor?

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Bir vakitler amiral gemisi telefonları ile başarılı işlere imza atan HTC, günümüzde adını daha az duymaya başladığımız bir cep telefonu markası haline geldi. Lakin bu durum Fazla yakında değişebilir. Hatırlayacağınız üzere HTC U23 Pro isimli yeni bir modelin yolda olduğundan sizlere bahsetmiştik. Lahza itibariyle orta üst Sınıf rekabete iç olacak telefonun çıkış tarihi resmiyet kazandı.

HTC U23 Pro çıkış tarihi netleşti

HTC tarafından paylaşılan nihayet teaser görseli, yaklaşmakta olan HTC U23 Pro’nun 18 Mayıs 2023 tarihinde vitrine çıkacağını doğruluyor. Manzaraya dikkatli bakıldığında ise, telefonun düz kenarlara ve ortalanmış delikli ekrana sahip olacağını görüyoruz. Bilmeyenler için U23 Pro, HTC’nin VIVERSE olarak isimlendirilen metaverse platformuna dayalı olacak. Münasebetiyle Çeşitli VR özellikleriyle karşılaşabiliriz.

Yakın vakitli sızıntılara HTC U23 Pro, ön tarafta 120Hz AMOLED ekran, kaputun altında 12 GB RAM ve 512GB depolama ile eşleştirilen Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden Sıkıntı alacak. Ayrıyeten kablosuz şarj dayanağına sahip 4.500mAh pil içerecek telefonda, OIS özellikli 108MP birincil ve Yardımcı sensörlerden oluşan dörtlü kamera suramı bulunacak.

HTC U23 Pro hakkında merak edilen bütün ayrıntıların önümüzdeki hafta düzenlenecek lansman etkinliğinde açıklanması bekleniyor. Pekala siz bu bahiste ne düşüyorsunuz? HTC tekrar akıllı telefona rekabetine iç olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir