Beklenen oldu: Meta, reklamlar için yapay zeka özelliklerini duyurdu

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Meta bugün, reklamverenlerin Facebook veya Instagram reklamları için alternatif kopyalar oluşturmalarına, metin istemleri aracılığıyla arka plan oluşturmalarına ve görsel kırpmalarına Yardımcı olacak bir AI Sandbox‘ı duyurdu. Bu vesileyler artık üretken Yapay zekaların reklamlarda kullanımı başlamış oldu.

Reklamlar Yapay zeka dopingi

İlk özellik, markaların reklamın Temel iletisini benzeri tutmaya çalışırken farklı kitleler için aynı metnin farklı varyasyonlarını oluşturmasına İmkan tanıyor. Arka plan oluşturma özelliği, bir kampanya için farklı öğeler oluşturmayı kolaylaştırıyor. nihayet olarak, manzara kırpma özelliği, şirketlerin toplumsal gönderiler, öyküler yahut Reels üzere kısa görüntüler üzere Çeşitli ortamlar için farklı en uzunluk oranlarında görseller oluşturmasına Yardımcı oluyor.

Şirket, bu özelliklerin şu anda belirli reklamverenler tarafından kullanılabildiğini ve Temmuz ayında özellikleri daha Çok reklamverenin erişimine açılacağını söyledi. Meta yaptığı açıklamada, “Şu anda, bu eserleri daha da düzgün hale getirmek için kullanabileceğimiz Geri bildirimleri süratli bir halde toplamak gayesiyle Ufak bir reklamveren kümesiyle çalışıyoruz. Temmuz ayında, bu özelliklerden kimilerini bu yılın ilerleyen devirlerinde eserlerimize eklemeyi planlayarak daha Çok reklamverene erişimi kademeli olarak genişletmeye başlayacağız” dedi.

Beklenen oldu

Meta’nın Yapay zekalı reklamlarda kullanmaya başlayacağı aslında biliniyordu. Geçtiğimiz ay şirketin CTO’su Andrew Bosworth, Meta’nın reklamlar için üretken Yapay zeka teknolojisini kullanmak istediğini söylemişti: “Birkaç ay Evvel yeni bir grup kurduk, üretken Yapay zeka takımı; Fazla meşguller. Muhtemelen Mark Zuckerberg ve baş mahsul Sorumlusu Chris Cox’un yanı Dizi benim de en Fazla Vakit harcadığım Meydan bu.”

Meta, 2023 yılının birinci çeyreği için Olumlu çeyrek sonuçları elde etti. Şirket analist beklentilerini aştı ve nihayet üç çeyrekte birinci Kez yıllık bazda gelir artışı kaydetti. Mark Zuckerberg, teknoloji devinin farklı Yapay zeka araçları üzerinde çalışmaya başlamasına karşın, metaverse’e bağlı kalmaya ise devam etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir