Helikopter gibi! Uçan taksiler için yeni bir havaalanı terminali açıldı

Genel Kas 21, 2022 Yorum Yok
Paris’in 40 kilometre kuzeybatısında bulunan ve bölgesel bir havaalanı olan Pontoise-Cormeilles artık uçan taksiler için de hizmet veriyor. Bu araçlar tıpkı helikopterler üzere dikey bir formda kalkıyor ve dikey bir halde iniyor.

Uçan taksiler için açılan havaalanı terminali ne sunuyor?

Uçan taksiler jet türbinlerinden Sıkıntı almak yerine elektrikle çalışan rotor setlerinden Sıkıntı alıyor. 10 Kasım 2022 tarihinde açılan bu Meydan şimdilik bir prototip biçiminde servis sağlıyor. Çünkü bu Meydan Avrupa’da tipinin birinci örneği ve kendisinin altyapı çalışmaları şimdi bitirilmedi.

2024 yılının temmuz ayında düzenlenmesi planlanan Paris Olimpiyatları bu proje için Fazla Değerli bir yere sahip olacak. Paris’te bulunan havaalanlarından Mesul olan Groupe ADP bu tarihe kadar on hava taksisi ile bu bölgede aktiflik göstermeyi planlıyor.

Bu aktiflik planına nazaran taksilerin her biri saatte iki yahut üç sefer yapacak ve en az iki rota kullanılacak. Terminal binası kompakt bir yapıya sahip ve bir apartman dairesi (orta büyüklükte) kadar büyük.

Uçan taksiler için de bilet satın alma uygulamaları geliştiriliyor. Çehre taraması sistemi ise yolcuların yüzünü tarayacak ve onların kimliğini doğrulayacak. Yer sensörü de tartı ölçecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir