Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anakart Driverları
  4. »
  5. HDD’ler için kırmızı alarm: Satışlar yarı yarıya düştü

HDD’ler için kırmızı alarm: Satışlar yarı yarıya düştü

admin admin -
14 0
Trendfocus’un yeni bir raporu, 2023’e başlarken mekanik depolama sanayisindeki Kötü duruma Fer tutuyor. 2022’yi kapsayan ve en Aka HDD depolama sağlayıcılarını, sevkiyatlarını ve pazar hisselerini inceleyen yeni araştırmaya nazaran Seagate ve WDC’nin satışları yarı yarıya düşerken öbür firmalar da dramatik düşüşlerle karşılaştı.

HDD’ler yavaş yavaş yok oluyor

Bu bilgilere nazaran, piyasadaki en Kötü performans gösteren firma HDD sanayisi üçlüsünün en Aka üyesi olan Seagate. Seagate‘in HDD sevkiyatları geçen Yıl yüzde 43,7 oranında düşüş gördü. WDC ise tıpkı devirde yüzde 43,0 ile Seagate’i yakından takip etti. Öte yandan Toshiba’daki düşüş ise yüzde 39,3 seviyelerini gördü.

HDD kesiminin tamamına baktığımızda ise 2022 yılında 35 yahut 36 milyon adet sevkiyatın yapıldığını görüyoruz. Bir evvelki yıla nazaran düşüş ise yüzde 42,5 gibi Fazla yüksek bir kıymete ulaşmış vaziyette. doğal olarak söyleyebiliriz ki, var durum uzun yıllar sürdürülebilecek düzeyde değil.

Trendfocus, HDD depolama üreticileri için var en Aka derdin kurumsal bulut depolama bölümündeki talebin düşmüş olmasını gösteriyor. Tüketici sınıfı 3,5 inçlik HDD’lerins satışlarında ise görünen yek haneli düşüşler makûs olmasa da rastgele bir umudun yeşermesi için de kâfi değil. Bir diğer piyasa tahlili firması TrendForce ise 2022’de satılan dizüstü bilgisayarların yüzde 92’sinin SSD’ye sahip olduğunu ve bu oranın 2023’te yüzde 96’ya çıkmasının beklendiğini söyleyerek dizüstü bilgisayar HDD sanayisine Fazla karamsar haberler verdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir