HarmonyOS nihayet globalleşiyor!

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Bildiğiniz üzere ABD hükümeti Huawei’ye Türlü yaptırımlar uyguladıktan sonra Çinli teknoloji şirketi kendi taşınabilir işletim sistemini süratli bir biçimde tanıttı.Tanıtılan HarmonyOS aslında yalnızca Huawei telefonlar için değil akıllı TV, araç içi cümbüş sistemlerinde ve akıllı saatler için de geliştirilmiş bir işletim sistemi. HarmonyOS piyasaya çıkalı 2 Yıl oldu fakat şu Lahza dünyanın en Aka 3. taşınabilir işletim sistemi pozisyonuna geldi.

Tüm küresel Huawei aygıtlar EMUI’ı terkedecek

HarmonyOS’un lansmanından sonra en Fazla heyecanlanan küresel kullanıcılar oldu. Lakin Huawei daha Fazla Çin pazarına odaklanma kararı alırken HarmonyOS 3.0 ve 3.1 yalnızca Çin’de kullanıma sunuldu. Küresel kullanıcılar ise Huawei EMUI’ın güncellenmiş sürümünü yükledi. Lakin şirket, hoş bir atılım yaparak orta segment Huawei Nova 11 ve amiral gemisi olan Huawei P60 Pro’yu HarmonyOS yüklenmiş bir biçimde piyasaya sürdü. Şirketin aldığı karara nazaran artık bütün Huawei küresel aygıtlar EMUI’ı terk edecek.

Milyonlarca küresel Huawei kullanıcısı, HarmonyOS’u kullanmak için beklemede. Huawei’den şimdi bu gelişmeyle ilgili resmi bir İzah gelmedi. Ayrıyeten HarmonyOS, artık Android arayüzüne yakınlığından ayrışarak kendine mahsus bir arayüz ile kademeli bir halde değişmeye ve gelişmeye çalışacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir