Google yeni bir Chromecast üzerinde çalışıyor

Genel Oca 14, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefonlar ve Chrome tarayıcıları üzerinden televizyonlara medya akışı sunmak gayesi ile üretilen Chromecast, kısa müddette Google’ın başarılı eserlerinden biri olmuştu. Lakin Roku ve Fire TV gibi eserler, Chromecast eserlerini Geri plana atmıştı. Bu doğrultuda 2020 yılında Chromecast with Google TV’yi tanıtan firma, eski Chromecast fikrini geride bırakarak gerçek bir Android TV tecrübesi sunmayı hedeflemişti. Yeni Chromecast, hayli beğenildi ve Google, geçtiğimiz aylarda Müsait fiyatlı bir Chromecast daha tanıttı. Görünüşe nazaran firma, 2020 yılında tanıttığı üst seviye Chromecast modelini yakında yenileyecek.

Depolama alanı genişleyebilir

Google Home’un önizleme süremine gelen güncelleme, YTC isimli yeni bir aygıta referans barındırıyor. 9to5Google’a nazaran bu aygıt, Google Home uygulamasında yeni nesil Chromecast with Google TV’nin kod ismi olarak belirlenmiş. Müsait fiyatlı Chromecast’in geçtiğimiz aylarda güncellendiği düşünüldüğünde YTC’nin üst düzey bir Chromecast olacağına Kesin gözüyle bakılıyor.

Cihaz hakkında ayrıntılar aşikâr olmasa da şimdiki jenerasyon Chromecast’in depolama sorunu firmanın dikkatini çekmiş olacaktır. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Chromecast with Google TV, muhtemelen daha Aka bir depolama alanı ve daha kuvvetli bir işlemciye sahip olacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir