Google Stadia kontrolcüsü Bluetooth desteği alıyor

Genel Oca 14, 2023 Yorum Yok
Dev bir yatırımla 2019 yılında piyasaya sürülen Google Stadia, 4 yıllık bir mühletin akabinde kullanıcılara veda etmeye hazırlanıyor. Hatırlayacak olursak bulut tabanlı oyun hizmeti, rastgele bir satın alma gerektirmeden muhakkak fiyat ile oyunlara erişim sunuyordu. Lakin sınırlamalar ve kısıtlı oyun kütüphanesi nedeniyle pazarda beklenen muvaffakiyete ulaşamadı. Artık Google, Stadia kullanıcılarını sevindirecek yeni gelişmeler paylaştı.

Google Stadia denetimcisi Bluetooth takviyesi alıyor

Yapılan açıklamada Google, Stadia denetimcisi için Bluetooth ilişki takviyesini etkinleştirecek bir uygulama yayınlayacağını söyledi. Bilmeyenler için bu denetimci, direkt Stadia hizmete bağlanan ve Bluetooth çipini periyot dışı bırakan bir Aygıt olarak piyasaya sürüldü. Önümüzdeki hafta paylaşılacak uygulama kapsamında, kullanıcılar oyun kontrolcüsünü Derhal derhal bütün cihazlarda kullanabilecek. Ayrıca Google, Stadia’nın kapanmasına sırf beş gün kala Worm Game isimli nihayet bir oyun daha yayınladı. 

Google Stadia 18 Ocak’ta tarihinde tarihin tozlu raflarına kaldırılacak. Bu bağamda Google, platform mağazasından satın alınan bütün Stadia yazılımları ve hatta Google Store’dan yapılan donanım satın alma süreçlerinin Geri ödemesine başladı. Buna ek olarak birçok yayıncı, Stadia oyuncularının oyun ilerlemelerini diğer platformlara taşımalarına İmkan tanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir