Google sözünde durdu: Pixel Watch’a düşme algılama özelliği eklendi

Genel Mar 01, 2023 Yorum Yok
Google, Pixel Watch’un kullanışlı özellikler listesini genişletti. Arama devi akıllı saate Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch’larda gördüğümüz üzere bir “düşme algılama” özelliği ekledi. Şirket aygıtın lansmanında bu işlevi kullanıma sunma kelamı vermişti ve Son güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Düşme algılama özelliği aygıttaki yerleşik hareket sensörlerini ve makine tahsilini kullanarak akıllı saat sahibinin düştüğünü tespit edebilecek. Şayet şahıs 30 saniye boyunca hareketsiz kalırsa Pixel Watch titreşim çıkaracak, alarm çalacak ve kişinin durumunu anlamak için ekranda bir bildirim gösterecek.

Kapsamlı testlerden geçti

Düşme sonucunda Kıymetli bir kahır meydana gelmemişse kullanıcı aygıtın ekranındaki “I’m OK” (İyiyim) seçeneğine basarak aramayı iptal edebilecek. Lakin Kıymetli bir durum Laf hususuysa “I fell & need help” (Düştüm ve yardıma gereksinimim var) seçeneğine dokunabilecek. Kullanıcı bir dakika boyunca Karşılık vermezse Aygıt otomatik olarak acil servisi arayarak kazazedenin pozisyon bilgilerini verecek.

Google düşme algılamada “yanlış pozitif” riskini azaltmak için özelliği kapsamlı bir halde test ettiğini söyledi. Bildiğiniz üzere kimi spor aktiviteleri acil durumla karşılaştırılabiliyor. Hatta bu yüzden öteki markaların aygıtları birçok Sefer boş yere acil servisleri meşgul etmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir