Google Play Store’a cihazlar arasında uygulama senkronizasyonu özelliği geldi

Genel Mar 22, 2023 Yorum Yok
Günlük ömürde birden fazla Android Aygıt kullanmak yaygın hale geldi. Pek Fazla şahısta iki akıllı telefon olduğu üzere bunlara tablet ya da WearOS saat eşlik edebiliyor. Google da bunun farkında olacak ki birden Çok Android Aygıt kullananların hayatını kolaylaştıracak bir özellik sunmaya başladı.

Google Play Store’da aygıtlar ortasında uygulama senkronizasyonunu Muhtemel kılan bir özellik ayrım edildi. “Uygulamaları ve aygıtı yönetin” menüsüne eklenen bu özellik, kullanıcıların birdenbire Çok aygıta otomatik olarak uygulama yüklemesine İmkan tanıyor.

Yeni özellik nasıl kullanılıyor?

“Uygulamaları aygıtlara senkronize edin” özelliği, bir aygıtta konseyi olan uygulamaların, aynı Google hesabına bağlı öbür aygıtlara otomatik olarak yüklenmesini sağlıyor. Seçeneğe dokunduktan sonra, Google hesabınızı kullanan bütün Android aygıtların listesini göreceksiniz. Buradan hepsini yahut yalnızca istediklerinizi işaretleyip devam edebilirsiniz.

Son evrede ilgili aygıttaki uygulamalar seçtiğiniz diğer aygıtlara da yüklenmeye başlayacak. Şu anda senkronizasyon sadece yeni yüklenen uygulamalar için devreye giriyor. Ayrıyeten uygulama güncellemeleri için de geçerli değil. Google yeni özelliği kademeli olarak dağıtıyor. bütün Android kullanıcılarına ulaşması Vakit alabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir