Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan ilk detaylar geldi

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Pixel 7 ailesi ve ona Sıkıntı veren Tensor G2 yongası sadece bir aydır piyasada lakin şimdiden yeni kuşakla ilgili birinci bilgiler gelmeye başladı. Yeni raporlar Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinde bir Kez daha Samsung imzasını göreceğimizi gösteriyor.

Aktarılan bilgiler, göre Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun kod isimlerinin Shiba ve Husky olacağını ortaya koyuyor. Öte yandan rastgele bir tasarım ayrıntısı paylaşılmamış olsa da telefonlara Güç verecek yonga muhtemelen Samsung tarafından Google ile Amel birliğinde geliştirilecek. Google’ın Samsung’un bir müddet Evvel duyurduğu lakin şimdi rastgele bir Eser üzerinde Aka çaplı olarak kullanmadığı 3nm GAA teknolojini kullanacağı aktarılıyor.

Google ve Samsung iştiraki devam edecek

3nm GAA sürecinin Samsung’un 5nm sürecine nazaran güç tüketiminde yüzde 50, performansta ise yüzde 30 seviyesinde bir kazanım getirmesi bekleniyor. Yeni telefonlar Tensor G2’de yer Meydan Samsung G5300 5G modemini kullanmaya devam edecek olsa da “Tensor G3” olarak adlandırılacağını düşündüğümüz yeni yonga, Samsung’un bir müddettir geliştirildiği belirtilen Exynos 2300 (veya Exynos 2200 halefi) platformunu referans alacak.

Aktarılan bilgiler ortasında ayrıyeten Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da 12 GB RAM’e sahip olacağımız belirtiliyor. Google, hafıza alanında da Samsung’un gelişmiş LPDDR5X standardını kullanacaktır. Ekran çözünürlüğüne gelince, ‘Shiba’nın 2268 x 1080 piksellik bir panele sahip olduğu söyleniyor, bu yüzden bu kod ismi muhtemelen daha ucuz Pixel 8’e ilişkin olacak. ‘Husky’ ise 2822 x 1344 çözünürlüğe sahip, münasebetiyle bu model muhtemelen Pixel 8 Pro olacaktır.

Bu noktada söylentilerin doğruluğuna bakılmaksızın, Pixel 8’in neredeyse bir Yıl uzakta olduğunu söyleyebiliriz. O vakte kadar daha pek Fazla ayrıntıya sahip olacağız. Öte yandan Google, Pixel 8 serisine gelen kadar Pixel 7a yahut Pixel Ultra üzere daha kamera odaklı modellerle de karşımıza çıkabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir