Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü yakında seri üretime geçebilir

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Apple’ın bir müddettir karma gerçeklik (mixed reality) gözlüğü üzerinde çalıştığı biliniyor. Lakin bu bilgiler şimdi bir Eser noktasında bir ortaya gelebilmiş değil. nihayet raporlar ise Apple’ın iPhone üretiminde kullandığı Pegatron’un üretim bantlarından yakında Apple’ın karma gerçeklik gözlüklerinin geçeceğini gösteriyor.

Seri üretimin yakında başlaması bekleniyor

DigiTimes’a dayanan rapora nazaran Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü seri üretime 2023 yılının Mart ayında geçecek. Fakat seri üretim hacmi Fazla Çok olmayacak. Birinci bilgiler Apple’ın yıllık 2.5 milyon adet gözlük üreteceğini belirtiyordu lakin artık bu sayı 700.000 – 800.000 ortasına çekilmiş durumda.

Fiyatlar yüksek olabilir

Üretim sayısının düşük tutulması Apple’ın başlıkları yüksek bir fiyatlandırma ile piyasaya sürebileceğine işaret ediyor olabilir. Bununla Birlikte düşük hacimli üretim, Pegatron üzere Müstahsil ortaklar için de olağan koşullarda istenilen bir durum değil. Fakat Apple’ın marka kıymeti firmaların faaliyetlerini finanse etmek için kapital piyasalarında Nakit toplamasını kolaylaştırıyor. Bu sayede Müstahsil ortaklar, AR/VR alanında yeteneklerini kanıtlamak için Apple ile Birlikte çalışma talihini kaçırmak istemiyor.

Öte yandan Apple, birkaç yıldır artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışıyor. Ama Apple’dan hala daha bir Eser göremememizin nedeni teknolojide ilerlemeyi yavaşlatan kimi Değerli problemlerin olması. Apple, iPhone ve öteki eserlerine yeni teknolojileri olgunlaştırdığı Vakit getiriyor. Hasebiyle firmanın bu tarafta da tıpkı senaryoyu izlemesi mümkün.

Ek olarak Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Haziran ayında Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünü Ocak 2023’te tanıtacağını söylemişti. Münasebetiyle DigiTimes raporu ile Kuo’nun söyledikleri emsal üretim dilimlerinden bahsediyor üzere görünüyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir