Google Meet katılımcıların videolarını kapatma imkânı sunuyor

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Pandemi devri geride kalsa da uzaktan etkileşim alışkanlıkları kalıcı oldu. Uzaktan etkileşim artık pek Fazla alanda Temel ögelerden birisi haline gelmiş durumda. Teknoloji devleri bu alana yatırım yapmayı sürdürüyor.

Google Meet yeni özelliğe kavuşuyor

Google Meet yeni güncellemesinde sunulan özellik bir kullanıcının öteki iştirakçilerin görüntü imgesini kapatmasına imkân tanıyor. Böylelikle Örneğin sunum yapıyorsa iştirakçilerin penceresinde gelişen hareketlilikten etkilenmemiş olacak.

Video kapatma özelliği yalnızca kapatan şahıs için geçerli. Yani diğer iştirakçiler olağan bir formda birbirlerinin görüntü pencerelerini görebilecekler. Bu özelliğe iştirakçinin penceresindeki yüzer menüye tıklayarak ulaşılıyor. Menüde kapatma ve açma özellikleri yer alıyor.

Diğer taraftan yalnızca mobile Özel olarak Yalnızca Ses özelliği de geliyor. Bu özellik ile kullanıcı sunum yapan şahıs dış öteki bütün iştirakçilerin görüntü penceresini kapatıyor. Bu da Yeniden yalnızca kapatan bireye Özel bir durum olacak. Google Meet pencere kapatma özelliği bu haftadan itibaren taşınabilir ve masaüstüne dağıtıma başladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir