Google I/O 2023 gerçekleşti: İşte Android ekosistemi için tanıtılan yenilikler!

Genel May 11, 2023 Yorum Yok
Her Yıl olduğu üzere bu Yıl da I/O’da Google’ın yeni teknolojileri tanıtıldı. Android ise her Vakit teknolojinin yararlarını Muhtemel olduğunca Fazla beşere ulaştırmakta ve Aka işler başarmaya devam ediyor. Dünya çapında 3 milyardan Çok faal kullanıcı ile global ölçekte Aka Laf sahibi olduğunu da söylemek gerekir. İşte Google I/O 2023’te Android ekosistemi için tanıtılan yenilikler.

Büyük ekranlı aygıtlar için geliştirmeler

Gmail, Fotoğraflar ve Meet dahil olmak üzere 50’den fazla Google uygulaması büyük ekranlı cihazlar için optimize edildi. Bu yenilikleri katlanabilir aygıtlar için de geliştirdiler. Ayrıyeten ekranlar ortasında yumuşak geçişler, geliştirilmiş Fazla sütunlu düzenler ve masaüstü modu ile telefonu katlayıp açarken vazifeler ortasında basitçe geçiş yapılabilecek.

Wear OS 4, saatler için Gmail ve Takvim uygulamaları

Wear OS 4 ile akıllı saatlerde daha Fazla pil performansı sunulacak. Bilgileri ve ayarları eski saatinizden yeni saatinize inançlı bir formda aktarmanıza İmkan tanıyan yedekleme ve Geri yükleme dayanağı getirilecek. Ayrıca saatlere Gmail, Takvim ve 3. taraf uygulamalar olan Spotify ve Whatsapp uygulalamaları da gelecek. E-posta istemcisi gelen kutunuza göz atmanıza, okumanıza, favorilerinize eklemenize ve süratli Cevap vermenize İmkan tanıyacak. Google Takvim ise telefondakine misal bir Görüntü sunacak.

Yeni araç içi deneyimler

Neredeyse her otomobil üreticisi tarafından desteklenen Android Auto, bu Yıl 200 milyon arabada kullanılabilecek. Google yerleşik özelliğine sahip araba modellerinin sayısı ise Yıl sonuna kadar iki katından Çok olacak.

Birbirine bağlanmış aygıtlar için geliştirmeler

Google, aygıtların Bir arada daha yeterli çalışmasına Yardımcı olacak özelliklerin Daimi olarak geliştirildiğini belirtti. Bu özelliklerden 3’ü ise şunlar;

  • Fast Pair: 300’den Çok kulaklığın kurulumunda Değerli rol oynuyor ve kullanımı Fazla kolay.
  • Google Cast: 3000’den Çok uygulama takviyesi ile cihazlarınıza görüntü ve ses transferini gerçekleştiriyor.
  • Nearby Share: 3 milyar aygıtta aktifleştirilmiş ve istediğiniz içeriği telefonunuz, tabletiniz ve Chromebook’unuz ortasında basitçe paylaşmanıza İmkan tanıyor. Ayrıyeten Windows PC’lerde de çalışıyor lakin şu Lahza beta sürümü mevcut.

Android TV OS arayüzünde değişiklikler

Google, kullanıcılara daha düzgün bir tecrübe sunmak için Android TV OS arayüzlerinde değişikliğe gitti. Böylelikle butonlar, sekmeler ve kartlar üzere görsellerde değişiklikler olacak.

Yeni Cihazımı Bul uygulaması

Yeni Cihazmı Bul uygulaması farklı markalardan kulaklık, tablet gibi geniş bir Aygıt yelpazesini destekleyecek formda güncellenecek. Böylelikle eşleşmiş aygıtlarınızın nerede olduklarını Biricik bir uygulamadan görebileceksiniz. 

Mesajlaşmada ve duvar kağıtlarında Yapay zeka desteği

Yapay zeka ile Bir arada çalışan Magic Compose, Cinematic Wallpaper ve Generative AI Wallpaper üzere özellikler eklendi. Magic Compose yapay zeka dayanağıyla size daha süratli iletileşme imkanı sağlıyor ve vakitle sizi daha güzel tanıyıp teklifler verebileceği söyleniyor. Cinematic Wallpaper ve Generative AI Wallpaper ise Yapay zeka ile sizlere harika bir duvar kağıdı görünümü sunmakta. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir