Google Haritalar, AR tabanlı arama ve yeni özellikler kazandı!

Genel Kas 20, 2022 Yorum Yok
Günümüzün en tanınan harita hizmetlerinden biri olan Google Haritalar, yeni özellikler ile güncellemeye devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Google tarafından tanıtılan ve platforma AR (arttırılmış gerçeklik) tabanlı yeni fonksiyonlar kazandıracak Live View güncellemesi bugün prestiji ile kullanıcılara açıldı.  

Kamera üzerinden Kıymetli noktaları gösterecek

Hatırlamak gerekirse, Live View özelliği birinci olarak 2019 yılında karşımıza çıktı. Böylelikle Google, kullanıcıların telefonlarındaki kamerayı kullanarak sokaklarda gezinmelerine ve yol tanımları almalarına fırsat tanımış oldu. Yeni güncelleme ise, kullanıcıların artık restoranlar, ATM’ler ve toplu taşıma istasyonları için daha Çok bilgi almalarını sağlayacak. Ayrıyeten bu işletmelerin çalışma saatleri, fiyat aralığı ve ne kadar meşgul olduğu da görülebilecek.

Google Haritalar, Live View ile arama özelliğine ek olarak elektrikli araç kullanıcılarını sevindirecek yeni yetenekler de kazandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar elektrikli araçlarının hangi şarj girişine sahip olduğunu seçerek, hızlı şarj veya olağan şarj istasyoları için aramalar yapabilecek.

Ayrıca Google, tekerlekli İskemle erişimine Müsait pozisyonları bulmayı kolaşlaştıracak “Erişilebilir yerler” özelliğinin de yeni güncellemeyle bütün dünyada kullanıma sunulduğunu duyurdu. Google tarafından aktarılan bilgilere nazaran Haritalar Live View arama özelliği şu anda yalnızca Los Angeles, Londra, New York, Paris, San Francisco ve Tokyo‘da erişime açıldı. Yakın gelecekte ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir