Google, Gmail’deki reklamları daha can sıkıcı hale getirdi

Genel May 06, 2023 Yorum Yok

Arama devi Google, Gmail e-posta hizmetindeki reklamların sayısını artırmış görünüyor. Şirketin hayata geçirdiği yeni reklam yerleşimi kimi bireylerin karşısına çıkmaya başladı. İnternete yansıyan şikayetler kullanıcılarda Aka memnuniyetsizlik oluştuğunu gösteriyor.

Önceden bu tip reklamlar ekseriyetle Tanıtımlar ve Toplumsal sekmelerinin en üstünde gösteriliyordu. Bu sayede gerçek e-postalardan ayırt edilmeleri daha kolaydı. Şirket şimdiye kadar bu içerikleri hiç e-postaların arasına yerleştirmeye cüret edememişti. lakin artık birtakım kullanıcılar gelen kutusunun ortasında reklamlar görüyor.

Mobil uygulamada da misal teşebbüs var

Söz konusu tanıtımların yanında reklam simgesi olsa bile kullanıcıların promosyon iletilerini gerçek e-postalardan ayırt etmesi oldukça zor. Bunun bir Cin test mi yoksa bütün kullanıcılara kademeli olarak mı dağıtıldığı şimdi aşikâr değil.

Tüm bunlara ek olarak Gmail’in mobil uygulamasını kullanan kimi kullanıcılar, nihayet birkaç haftadır gelen kutusunun üst kısmında periyodik olarak tam boyutlu reklamlar gördüklerini söylüyorlar. Google yetkililerinin şimdi hususla ilgili yorum yapmadığını belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir