Google Fiber’in uygun fiyatlı 5 Gbps internet hizmeti kullanıma sunuluyor

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Alphabet’in geniş bant İnternet hizmeti olan Google Fiber, yavaş olsa da büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın ekim ayında test edilmeye başlanan yeni 5 Gbps’lik plan artık genel kullanıma sunulmaya başlanıyor.

Google’dan simetrik 5 Gbps hamlesi

Google Fiber’in 5 Gbps’lik planı simetrik indirme ve yükleme suratları vadediyor. Aylık 125 dolar gibi cüzi bir fiyat talep eden firma bu hizmetini şimdilik Kansas, West Des Moines ve Salt Lake bölgelerine verecek. Bu yeni paketi almak isteyenler isteğe bağlı olarak Wi-Fi 6 yönlendirici, iki adede kadar File genişletici ve meskenleri 10 Gb/sn’ye Amade olacak biçimde yükselten profesyonel takviye de alabiliyorlar.

5 Gb/sn suratları birçok konut kullanıcısı için çok bir Hız olsa da en az gecikmeye muhtaçlık duyan yahut sık sık Aka evraklar aktarmak zorunda olan profesyoneller, oyuncular ve öbürleri için kullanışlı olacaktır. 5 Gb/sn indirme suratı ile 150 GB boyutu olan Microsoft Flight Simulator’ü indirmek yalnızca üç dört dakika sürecektir.

Google Fiber bir mühlet sessiz kalmış ve firmanın bu hizmetini iptal edeceği konuşulmaya başlanmıştı. Lakin yükseltilen suratlar ve yeni kentlerin eklenmesi Google’ın Fiber’e yine odaklandığını gösteriyor. Fakat Google Fiber’in rakipleri de yok değil. Frontier ve Optimum gibi şirketler sırasıyla aylık 155 dolar ve 180 dolar karşılığında 5 Gb/sn internet suratları sunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir